Anasayfa / NBA / Cleveland Cavaliers – Boston Celtics İddaa Tahmini 16.11.21

Cleveland Cavaliers – Boston Celtics İddaa Tahmini 16.11.21

NBA normal sezonda Cleveland Cavaliers Salı sabaha karşı 03:00’da evinde Boston Celtics ile karşılaşacak. İddaa bu karşılaşmada deplasman takımı galibiyetine 1.51, bets10 ise 1.70 oran açıklamış.

Cleveland Cavaliers son maçında evinde Boston Celtics’i 19 sayı farktan gelerek son topta Darius Garland’ın faul çizgisinden bulduğu isabetlerle yenmeyi başardı. Bu sonuçla son yedi maçlarındaki altıncı galibiyetlerini aldılar ve doğuda 14 maç sonunda 9 galibiyetle dördüncü sıraya yükseldiler. Karantina sürecini tamamlayan Lauri Markkanen ve Kevin Love’dan bu geceki karşılaşmada da faydalanamayacaklar. Collin Sexton ise menüsküs yırtığı sebebiyle süresiz kadro dışı. Bu oyuncuların yokluğunda Cedi Osman kenardan gelerek takıma istikrarlı şekilde katkı vermeyi sürdürüyor. Son yedi maçlarının beşinde düşük skor çıktı.

Boston Celtics ise sezon başından beri bir türlü istenilen seviyeye ulaşamadı. Oynadıkları son maçta Cleveland’a deplasmanda 19 sayı farkla önde oldukları maçı hediye ettiler. Son altı maçlarında dört galibiyetleri var ve sezon genelinde 13 maç sonunda 6 galibiyetle doğuda onuncu sıradalar. Deplasmanda oynadıkları 8 karşılaşmada 4 galibiyet elde etmeyi başardı. Cavaliers karşısında dinlendirilen Al Harford ve Josh Richardson’ın bu gece forma giymesi bekleniyor. Jaylen Brown’dan ise bu geceki mücadelede de yararlanamayacaklar. Onun yokluğunda oynadıkları altı maçın beşinde düşük skor çıktı.

İki takım arasındaki son maçta Celtics 19 sayılık farkı yakalamasına karşın Cavs evinde pes etmedi ve rakibini yenmeyi başardı. Fakat Cleveland sakatlıkların da etkisiyle dar bir rotasyonla oynamak zorunda. Celtics cephesinde ise savunmanın patronu Al Harford’ın bu gece parkede olması bekleniyor. Onun kadroya dönüşüyle birlikte daha dengeli oynayıp deplasmanda Cleveland karşısında kazanmaya yakın taraf olduklarını düşünüyorum.

İddaa Oranı: MS 2 – 1.51

Best10 Oranı: MS 2 – 1.70

Güven Endeksi: 7

Eksikler:

Cleveland Cavaliers: Kevin Love, Lauri Markkanen, Collin Sexton

Boston Celtics: Jaylen BrownHakkında Dağhan Duru

1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Dallas Mavericks – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini 04.12.21

NBA normal sezonda Dallas Mavericks cumartesi sabaha karşı 04:30’da evinde New Orleans Pelicans’ı konuk edecek. …