Anasayfa / NBA / Cleveland Cavaliers: Daha Çok Zamana İhtiyaç Var!

Cleveland Cavaliers: Daha Çok Zamana İhtiyaç Var!

LeBron James’in  ikinci kez ayrılışının ardından Cleveland Cavaliers geçtiğimiz sezon 19 galibiyet alarak doğu konferansını sondan ikinci sırada tamamladı. Draftten çok arzu etmelerine rağmen ilk sırayı alamayan Cavs birçok NBA takımının aksine sakin bir yaz dönemi geçirdi.

Çaylak yılında şubat ayından itibaren iyi performans veren Collin Sexton takımın skor anlamında ilk opsiyonlarından biri olmayı başardı. All-star forvet Kevin Love geçtiğimiz sezon sakatlığından dolayı sadece 22 maçta görev alabildi. Yeniden yapılanma sürecinde ilk beşe yerleşen milli yıldızımız Cedi Osman ise sezon genelinde iyi maçlar çıkarsa da beklenen istikrarı yakalayamadı.

Draft Seçimleri Biraz Düşündürücü!

Takım bu yaz NBA draftinde beşinci sıradan oyun kurucu Darius Garland yanı sıra 26. sıradan forvet Dylan Windler  ve 30. seçim olarak gard Kevin Porter Jr’ı seçti. Bu seçimler içinde en dikkat çekici olanı beşinci sıra seçimi Darius Garland. Geçen yıl sakatlığından dolayı kolej kariyerinde sadece 5 maça çıkabilen Garland’ın NBA’e nasıl adapte olabileceği merak konusu.  En önemli özelliği ise yarattığı şut tehdidi. Fakat Cavs’ın elinde Collin Sexton gibi geçen sezon gösterdiği performansla gelişime açık bir oyuncu olduğunu ispat etmiş bir parça varken bu tercih biraz düşündürücü.

Takımdan ayrılan isimlere gelince David Nwaba Brooklyn Nets, Cameron Payne Raptors ile anlaştı. Sorunlu şutör gard JR Smith’ın kontratı ise fesih edildi. Bu sezon yeniden yapılanma süreci devam eden Cavaliers kadrosunda tuttuğu yüksek kontratları Tristan Thompson ve Kevin Love ile yola devam etmeyi tercih etti. Fakat sezon içinde uygun bir teklif gelirse bu oyuncuları takımdan göndermeye sıcak bakabilirler. Ellerinde malzeme oldukça sınırlı ve başarısız geçen sezonun ardından yaz dönemi kadroda fazla bir oynama yapmadılar.

Yaz dönemi demişken takımın bu periyotta yaptığı en önemli değişim koçluk görevine 66 yaşında kolej kariyerli John Beilein’i getirmek oldu. Geçtiğimiz sezon ligin en kötü saha içi organizasyonlarından birine sahip olan ekibi Cavs’ın bu tercihi takımın daha disiplinli oynamasına vesile olabilir. Fakat mevcut kadro yapılarıyla geçen sezonki derecelerini bile geliştirmeleri oldukça zor.   

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Brooklyn Nets – Detroit Pistons iddaa Tahmini 30.01.2020

Brooklyn Nets 30 Ocak 2020 Perşembe günü saat 03:30’da New York Barclays Center’da Detroit Pistons …