Anasayfa / Basketbol Haber / Cousins Transferi NBA’i Karıştırdı

Cousins Transferi NBA’i Karıştırdı

2017 All-Star Batı Takımının 5 Oyuncusunu Artık Aynı Takımda İzleyeceğiz!

Geçtiğimiz sezonun büyük bir kısmını aşil tendonundaki sakatlığı nedeniyle oynamadan geçiren DeMarcus Cousins, herkesin bildiği üzere boyalı alanda NBA‘in en önemli hücum silahlarından biri. Transfer döneminde onun büyük bir kontrata imza atması beklenirken yetenekli oyuncu büyük bir sürpriz yaptı ve son şampiyon Golden State Warriors ile 1 yıllık bir kontrata imza attı.

Hedef Sadece Yüzük

Buraya kadar aslında hikayede bir sorun yok ama Cousins’ın 1 yıl boyunca sadece $5.3m kazanacak olması bu hamlenin sadece şampiyonluk yüzüğü için yapıldığını net olarak gösteriyor ki öyleki yıldız statüsündeki Cousins, hastalığı nedeniyle hiç katkı alınamayan temsilcimiz Ömer Aşık’ın bile yarısı kadar kazanacak 2018-19 sezonu boyunca.

Cousins sezonun tamamlanmasına yakın takımı Pelicans’dan 2 yıllık toplam $40m değerinde bir kontrat uzatma teklifi almış ve bunu reddetmişti.

NBA Yönetimi Ne Diyecek

Normal şartlarda NBA yönetimi bilindiği üzere gerçekçi olmayan ya da ligin rekabet düzenini bozabilecek imzalara, takaslara karşı veto hakkını elinde bulunduruyor. Bakalım ligden ve medyadan gelen yoğun tepkiye karşı bir aksiyon alacak mı başkan Silver ve ekibi.

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

Atlanta Hawks – New York Knicks İddaa Tahmini 12.03.2020

NBA Ligi’nde Doğu ekiplerini karşı karşıya getirecek maçta Atlanta Hawks Perşembe gecesi saat 02:30’da New …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir