Anasayfa / NBA / Dallas Mavericks – Minnesota Timberwolves İddaa Tahmini 18.12.20

Dallas Mavericks – Minnesota Timberwolves İddaa Tahmini 18.12.20

NBA sezon öncesi hazırlık maçında perşembeyi cumaya bağlayan gece 04:30’da Dallas Mavericks evinde Minnesota Timberwolves ile karşılaşacak. İddaa bu maçta ev sahibi Mavericks galibiyetine 1.30, bets10 ise 1.32 oran belirlemiş.

Dallas Mavericks ilk iki hazırlık maçında doğu konferansının iddialı takımı Milwaukee Bucks’ı mağlup etmeyi başardı. Kazanılan ilk maçta kenardan gelen oyunculardan çok iyi katkı aldılar. İkinci maçtaysa son çeyrekte yakaladıkları seriyle maçı koparmayı başardılar. Sezon arasında takıma katılan Josh Richardson her iki hazırlık maçında da yayın gerisinden son derece yüzdeli oynadı. Takımda sakatlığı bulunan Kristaps Porzingis en erken ocak ayının ortasında oynamaya başlayabilecek. Onun eksikliğinde Dwight Powell ve Maxi Kleber’ın dakikaları artacaktır.

Minnesota Timberwolves evinde oynadığı iki hazırlık maçında Memphis Grizzlies’a yenilmekten kurtulamadı. Çaylak Anthony Edwards her iki karşılaşmada da hücumda son derece verimsizdi. Karl-Anthony Towns ise kovid-19 salgınında annesi de dahil olmak üzere altı aile ferdinin kaybetmenin moral bozukluğuyla standartlarının altında bir performans ortaya koydu. Grizzlies karşısında her iki karşılaşmada da boyalı alan savunmasında aksadılar. Bu karşılaşmada D’Angelo Russell sakatlığından dolayı forma giyemeyecek.

Dallas Mavericks sezon arasında yaptığı Josh Richardson hamlesiyle sorunlu olan ön alan savunmasını geliştirdi. Oynadıkları iki hazırlık maçını da kazanırken kenardan gelen isimlerden iyi katkı almayı başardılar. Minnesota Timberwolves ise hazırlık dönemine kötü bir başlangıç yaptı ve evinde oynadığı iki maçı da kaybetti. Özellikle Grizzlies karşısında oynadıkları ikinci maçta hiç konsantre değillerdi. Çemberi savunma konusunda ciddi zafiyet yaşadılar. Dallas Mavericks’in evinde formsuz Timberwolves karşısında kazanacağını düşünüyorum.

 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.30

Bets10 Oranı: MS 1 – 1.32

Güven Endeksi: 8

Eksikler:

Dallas Mavericks: Kristaps Porzingis, Courtney Lee

Minnesota Timberwolves: D’Angelo RussellHakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Memphis Grizzlies – Indiana Pacers İddaa Tahmini 12.04.21

NBA normal sezonda Memphis Grizzlies pazartesi sabaha karşı 03:00’da FedEx Forum’da Indiana Pacers ile karşılaşacak. …