Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Danimarka – İzlanda İddaa Tahmini 17.08.21

Danimarka – İzlanda İddaa Tahmini 17.08.21

2023 FIBA Dünya Kupası ön elemeleri E grubu mücadelesinde Danimarka Salı saat 21:00’da İzlanda ile karşılaşacak. İddaa ev sahibi lehine 6.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 8.5 olarak açıklamış.

Danimarka 2 maçın ardından 0 çekti ve grubun zayıf halkası konumunda. Önce bu maçtaki rakipleri İzlanda’ya konuk olmuşlar ve tam 21 sayı farkla can sıkıcı bir yenilgi almışlar, sonra da konuk ettikleri grubun favori ekibi Karadağ’a biraz direnseler de hücumda çok zorlanmışlar ve 68-79 ile kaybetmekten kurtulamamışlardı. Lundberg ve Shields gibi yıldızlarından yoksun olan Danimarka adına o mçata Aris 15 sayı, Berg ile Mortensen de 13’er sayıyla direnmeye çalışmışlardı. 

İzlanda ise şuana kadar oynadığı 3 maçtan sadece birini kazanabildi. Gruptaki son maçlarına çıkacaklar ve kazanmaları durumunda ikinciliği artı tur biletini garantilemiş olacaklar. Diğer taraftan kaybederlerse eğer 22 ve üstünde fark yemezlerse Danimarka’nın son maçta Karadağ’a kaybetmesi durumunda yine eleme biletini kapan takım olacaklar. Ama işi tabi buralara bırakmak istemiyorlar, kendileri çözmek istiyorlar. Son maçta konuk ettikleri güçlü Karadağ karşısında da iyi bir performans sergilemişler, son topta 2 sayı farkla yenilmişlerdi. Zaragoza’nın uzunu Hlinason 21 sayı, 10 ribaund ile yıldızlaşmış, Fridriksson ile Steinarsson da 15’er sayıyla diğer öne çıkan isimler olmuşlardı. 

İki takım arasında hem kadro kalitesi anlamında kağıt üstünde hem de son maçlarda sahada oynanan basketbol seviyesi anlamında net farklar var. İzlanda, Hlinason’u boyalı alanda verimli kullanabilirse neler yapabileceğini Karadağ karşısındaki son maçta gördük. Bu maçta da Danimarka karşısında onu iyi kullanacaklarını, dışarıdan da keskin şutör Fridriksson ile etkili olarak galibiyete ulaşacaklarını düşünüyorum. İlk maçta 21 sayı farkla yendikleri Danimarka karşısında bu maç için açılan handikapı geçmekte de sorun yaşamayacaklarını söyleyebiliriz. 

İddaa Oranı: MS 2 (-6.5) – 1.50
Bets10 Oranı: MS 2 (-8.5) – 1.92
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

almanya bbl basketboltahmin.net iddaa tahmin ve analiz

Mitteldeutscher – MLP Academics Heidelberg İddaa Tahmini 25.09.21

Almanya easyCredit BBL açılış haftasında Mitteldeutscher Cumartesi saat 19:00’da MLP Academics Heidelberg ile karşılaşacak. Hem …