Anasayfa / Darüşşafaka Lassa / Darüşşafaka Lassa – Fenerbahçe Beko İddaa Tahmini 13.05.23

Darüşşafaka Lassa – Fenerbahçe Beko İddaa Tahmini 13.05.23

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 29. hafta mücadelesinde Darüşşafaka Lassa Cumartesi günü saat 20:30’da Fenerbahçe Beko ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Rexbet ev sahibi lehine 3.5 handikap belirlemişler.

Daçka son dönemde istikrarı yakalayamamış bir takım, son 3 maçlarından ikisini kaybettiler. Ama bu istikrarsızlığın nedeninin de deplasman karnesi olduğunu belirtelim. Evlerinde ise son 4 maçlarının tamamını kazandıklarının altını çizelim. Son olarak alt sıralarda yer alan Beşiktaş’ı konuk etmişler, zor da olsa uzatma sonunda 100-93 ile geçmeyi bilmişlerdi. Geçen hafta ise konuk oldukları denk rakiplerinden Tofaş’a direnmişler ama son nefeste 94-93 ile kaybetmekten kurtulamamışlardı.

Fenerbahçe Beko ise Euroleague’de zorlu bir play-off serisi oynadı ve maalesef Olympiakos’a 3-2 ile elenerek bu sezon için Avrupa defterini kapattı, artık tamamen lige döndüler. Burada ise son 4 maçlarından 3 tanesini kazandılar ve topladıkları 21 galibiyetle beraber 2 maç eksikleriyle zirve takiplerini sürdürüyorlar. Ancak kalan 4 maçlarını kayıpsız geçseler de Türk Telekom bir galibiyet bile alsa normal sezonu onlar lider olarak tamamlayacaklar. 

İki takım arasında elbette net bir seviye farkı var. Fenerbahçe sadece ligimizin değil Euroleague’in iddialı bütçelerinden birine sahip aynı zamanda. Artık sadece tek kulvarda konsantre oldukları için de tabiki işleri daha kolay olacak geniş rotasyonlarının da yardımıyla. En azından sezonu 2. sırada bitirmek istiyorlar ve bu nedenle de kritik maçlara çıkacaklar kalan dönemde. Bu maç da onlardan birisi. Daçka kolay lokma değil kesinlikle ama bu kadar düşük bir handikapın içinde kalabilecek şekilde Fenerbahçe’yi zorlayacaklarını da düşünmüyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-3.5) – 1.54
Rexbet Oranı: MS 2 (-3.5) – 1.53
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Caribbean Storm Islands – Sabios de Manizales İddaa Tahmini 08.06.23

Kolombiya Ligi B grubu mücadelesinde Caribbean Storm Islands Perşembe günü saat 04:00’da Sabios de Manizales …