Anasayfa / Darüşşafaka / Darüşşafaka – Yukatel Merkezefendi Belediyesi İddaa Tahmini 17.04.22

Darüşşafaka – Yukatel Merkezefendi Belediyesi İddaa Tahmini 17.04.22

ING Basketbol Süper Ligi 28. hafta mücadelesinde Darüşşafaka Pazar saat 20:30’da Yukatel Merkezefendi Belediyesi ile karşılaşacak. Rexbet misafir takım lehine 9.5 handikap belirlemişken İddaa ise henüz oranları açmamış.

Daçka bu sezonun flaş takımlarından biri. BCL’den elendikten sonra ligde de biraz düşüş yaşadılar, son 4 maçlarından 3 tanesini kaybettiler, son olarak 13 Nisan’da dişli rakipleri Bahçeşehir’e deplasmanda 9 sayı farkla yenilmişlerdi. O maçta Olaseni 18 sayı, 10 ribaund ve Doğuş 14 sayı, 6 ribaund, 4 asist ile yegane ayakta kalan isimlerdi. Bu mağlubiyet nedeniyle de 18 galibiyette kaldılar ama Gaziantep’den bir maçları eksik ve bu maçı kazanırlarsa 3. sırada girecekler son 3 haftaya. Evlerinde 3 maçlık bir galibiyet serisi yakalamışlardı ki 2 Nisan’da Gaziantep’e 71-76 ile kaybettiler ve serinin de bozulmasına engel olamadılar. 

Merkezefendi ise aslında düşme potasından yeterli derecede uzaklaşmıştı ama son 4 maçlarını üst üste kaybederek tekrar potaya girmekten kurtulamadılar. Şuanda 2 adım uzaktalar potadan ve bir maç daha kazanarak işlerini garanti altına almak hedefleri var. Son 2 maçlarını da içerde oynamışlar ama bunun avantajını kullanamamışlar, önce denk rakiplerinden Büyükçekmece’ye 19 sayı farkla sonra da güçlü Efes’e 15 sayı farkla kaybetmişlerdi. O maçta erteleme olması nedeniyle German’ı oynatamamışlardı, bu maçta kadroda olacak.

Daçka’nın hedeflediği ilk 4 sıra için elinde önemli bir avantaj var ve bunu kaybetmemek adına zayıf ve formsuz rakipleri karşısında hata yapmayacaklarını düşünüyorum ki ev sahibi olduklarını da unutmayalım. Son maçlarda üst üste kayıplar yaşayan ama buna rağmen düşme hattından halen 2 adım uzakta olan Merkezefendi için bu maç hedeflerden biri değil ve bu nedenle de dirençlerinin çabuk kırılacağını düşünüyorum. Daçka’nın Olaseni ile pota altında etkili olarak çift haneli farklarla net bir galibiyet almasını bekliyorum Bahçeşehir mağlubiyetini biraz da olsun telafi edebilmek adına. 

İddaa Oranı: –
Rexbet Oranı: MS 1 (-9.5) – 1.59
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Rico Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Brujos de Guayama – Gigantes de Carolina İddaa Tahmini 22.05.22

Porto Riko Ligi mücadelesinde Brujos de Guayama Pazar günü saat 03:00’da Gigantes de Carolina ile …