Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / David Blatt: “Birilerinin bu işi sonlandırması gerekir!”

David Blatt: “Birilerinin bu işi sonlandırması gerekir!”

Olympiakos koçu David Blatt, FIBA ile Euroleague arasında yaşanan takvim çıkmazı konusunda açıklamalarda bulundu.

Kariyerinde hem milli hem kulüp takımları çalıştıran bir koç olarak önemli noktalara değinen Blatt, “Hem kulüp takımlarında hem milli takımlarda çok uzun süreler çalıştım. Rusya’yı 7 yıl çalıştırdım ve 25 yıldır da kulüp takımlarında görev yapıyorum. İki tarafta da sporla ilgilenen insanlar var ama bütün bunların hepsi politika meselesi” ifadelerini kullandı.

FIBA ile Euroleague arasında yaşanan ve uzun süredir yapılan tartışmalara rağmen çözüm bulunamayan takvim konusunda ise Blatt, “Bu tek taraflı bir mesele değil. Birilerinin ayağa kalkıp bu işi sonlandırması gerekir” açıklamasını yaptı.Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

2019-20 Sezonunda Euroleague’de Yer Alacak Takımlar

2019-20 Turkish Airlines Euroleague sezonu tairhinde ilk kez 18 takımla başlayacak. 3 Ekim 2019’da yapılacak …