Anasayfa / Denver Nuggets / Denver Nuggets – Portland Trail Blazers İddaa Tahmini 02.06.21

Denver Nuggets – Portland Trail Blazers İddaa Tahmini 02.06.21

NBA Batı Konfernansı çeyrek final serisi 5. maçında Denver Nuggets Çarşamba saat 04:00’da Portland Trail Blazers ile karşılaşacak. İddaa toplam sayı limitini 222.5 olarak açıklamışken Bets10 ise limiti 223.0 olarak belirlemiş.

Nuggets serinin ilk maçını evinde kaybettikten sonra seriyi 1-1 yapmış ve ardından deplasmandaki ilk maçı da kazanarak ev sahibi avantajını geri kaparak seride 2-1 öne geçmişti. Son maçta ise Portland’ın kendi sahasında bu kez kazanmasına engel olamadı ve seri 2-2’ye geldi. Seri boyunca hücumda iyi işler çıkaran, yüksek tempoda oynayan bir Denver izledik ama savunmada işler pek yolunda değildi. Serinin evlerinde oynadıkları ilk 2 maçında sırasıyla 232 ve 237 sayı üretilmişti.

Blazers ise ilk maçta deplasmanda kazanıp seriye çok iyi başlamıştı. Ama sonrasında üst üste 2 kez kaybetti ki evlerindeki ilk maçı da kaybederek avantajı tekrar Denver’a teslim etmişlerdi. Son maçta ise Lillard liderliğinde kendi sahalarında bir kez daha hata yapmadılar ve kazanarak seriye 2-2 eşitlik getirdiler. Lillard dışında McCollum, Powell, Anthony ve Nurkic gibi alternatif silahları da devreye sokmalarıyla beraber hücumda isi işler çıkardılar. Serideki 4 maçta en kötü performanslarında bile 109 sayı üretmişlerdi.

Play-off serileri arasında en dengeli olanlardan biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bir tarafta Jokic diğer tarafta Lillard süper yıldızlar olarak takımlarını hücumda taşıyorlar ki karşılıklı olarak iki takım da birbirlerine tempo konusunda tam anlamıyla çanak tutuyor. Ayrıca savunma performanslarının da son maç hariç pek ortada olmadığını, ilk 3 maçta sırasıyla 232, 237 ve 235 sayı çıktığını görmüştük. Bu maçta da tempo konusunda aynı trendin devam edeceğini, iki takım adına serinin kaderi açısından çok kritik olacak bu mücadelede yine hücum performanslarını öne çıkaracaklarını düşünüyorum. Bu nedenle de tercihim üst seçeneği olacak. 

İddaa Oranı: ÜST (222.5) – 1.49
Bets10 Oranı: ÜST (223.0) – 1.65
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Sırbistan – Meksika İddaa Tahmini 23.06.21

2020 Tokyo Olimpiyatları’nda yer alabilmek için eleme maçları oynayacak iki takımın hazırlıklar kapsamında yapacağı maçta …