Anasayfa / Denver Nuggets / Denver Nuggets – Toronto Raptors İddaa Tahmini (2) 07.03.23

Denver Nuggets – Toronto Raptors İddaa Tahmini (2) 07.03.23

NBA Batı Konferansı ekiplerinden Denver Nuggets Salı günü saat 05:00’da Toronto Raptors ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 4.5 handikap belirlemişler.

Nuggets şuana kadar topladığı 45 galibiyetle Batı’nın liderlik koltuğunda oturuyor. Ayrıca son 3 maçlarını da üst üste kazanarak ne kadar formda olduklarını gösterdiler. Bu mini seride Dallas’ı 9, Clippers’ı 10 ve son olarak da 4 Mart’ta Grizzlies’ı tam 16 sayı farkla ezerek yenmişlerdi. Dominant bir performansla kazandıkları o maçta Jokic 18 sayı, 18 ribaund, 10 asist ile yine triple-double yaparken, Porter Kr. 26 sayı, 8 ribaund ve Murray 22 sayı, 5 ribaund, 9 asist ile galibiyetin diğer mimarları olmuşlardı. Porter Jr., Cancar ve Thomas Bryant’ın durumları maç saatinde belli olacak, başka eksikleri yok.

Kanada ekibi ise Doğu’da topladığı 32 galibiyete kendisine 9. sırada yer bulmuş bir ekip. Hedefleri play-in resminin içinde kalmak sezon sonuna kadar ki bir seri yakalayabilirse 4 adım uzakta oldukları play-off potasına dahi girebilirler elbette. Ancak deplasman karnelerinin özellikle son dönemde kötü olduğunu belirtelim. Evden uzaktaki son 3 maçtan ikisinde Cavs’a 25 ve Washington’a 11 sayı farkla kaybederken, bir kez daha karşılaştıkları Wizards’ı bu kez uzatma sonunda yenmeyi bilmişlerdi. Porter Jr. dışında önemli bir eksikleri yok. 

İki takım farklı konferanslarda olabilirler ama aralarındaki net siklet farkını değiştirmiyor bu durum. Nuggets, sadece Batı’nın değil NBA’in en formda en diri en iddialı takımlarından birisi. Jokic, Gordon, Murray gibi silahların liderliğinde fark yaratıyorlar. Raptors ise son dönemde ciddi bir düşüş içinde ve play-off potasından uzak kaldıkları gibi play-in’deki yerleri de net değil. Nuggets’ın Joker liderliğinde evinde sürprize izin vermeyeceğini ve handikapı geçerek kazanıp yoluna devam edeceğini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-4.5) – 1.50
intobet Oranı: MS 1 (-4.5) – 1.72
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Günün NBA Kuponu 28.03.23

NBA’de artık son maçlara gelinmiş durumda. Batı konferansında hiç durmayan bir fırtına var. Dengelerin sürekli …