Anasayfa / Derthona Tortona / Derthona Tortona – Venezia İddaa Tahmini 15.05.22

Derthona Tortona – Venezia İddaa Tahmini 15.05.22

İtalya Lega Basket Serie A play-off serisi ilk maçında Derthona Tortona Pazar saat 20:00’da Venezia ile karşılaşacak. İddaa toplam sayı limitini 159.5 olarak açıklamışken Rexbet ise limiti 158.5 olarak belirlemiş.

Lige geçen yaz Serie A2’den dahil olan Tortona, müthiş bir başarıya imza atarak ilk sezonunda play-off biletini kapmayı başardı. Koç Ramondino’nun öğrencileri normal sezonu 4. sırada bitirerek aynı zamanda bu tur için saha avantajını da ceplerine koymuşlardı. Evlerinde genelde savunma odaklı performanslar sergilediklerini görmüştük, sezonun son 4 iç saha maçından 3 tanesinde de bu senaryoyu gördük ve bizlere sırasıyla 156, 155, 154 sayı izlettirmişlerdi. Son olarak Trieste’yi 80-74 ile yendiklerini gördük burada taraftarları önünde.

Koç De Raffaele’nin ekibi Venezia ise ufak çapta bir hayal kırıklığı yarattı diyebiliriz. Evet play-off bileti kaptılar ama ilk 4 sırada yer alamadılar, hedeflerinden birini gerçekleştirmemiş oldular ve şimdi bu seride saha avantajına sahip değiller. Onların da içerde dışarıda farketmeksizin savunma odaklı bir takım olduklarını, yarı sahada düşük tempoda oynamayı tercih eden bir ekip olduklarını biliyoruz ki nitekim sezonun son 3 maçından ikisinde bizlere bu paralelde 146 ve 143 sayı izzletmişlerdi, son olarak güçlü Milano’ya içerde 69-74 ile kaybetmişlerdi.

İki takımın sezon içerisinde karşılaşmalarında galibiyetler paylaşılmış, kimse evinde hata yapmamıştı. Bu maçlardaki bir diğer ortak nokta ise savunmaların ön planda olduğu, sert ve düşük skorlu mücadeleler olmalarıydı, birinde 142 ve diğerinde sadece 130 sayı izlemiştik. Bu maçta da koçların takımlarını savunma konusunda daha fazla forse edeceğini, zaman zaman PalaFerraris semalarında kemik seslerini duyabileceğimizi düşünüyorum. Bana göre açılan barem yüksek, takımların normal sezonda olduğu gibi bizlere kısır ve sert bir maç izletmesini bekliyorum. 

İddaa Oranı: ALT (159.5) – 1.48
Rexbet Oranı: ALT (158.5) – 1.73
Güven Endeksi: 7-10Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Auckland Tuatara – Bay Hawks İddaa Tahmini 18.05.22

Yeni Zelanda Ligi mücadelesinde Auckland Tuatara Çarşamba saat 10:30’da Bay Hawks ile karşılaşacak. İddaa ev …