Anasayfa / Bourg / Dijon – Bourg İddaa Tahmini 21.05.23

Dijon – Bourg İddaa Tahmini 21.05.23

Fransa Betclic ELITE Pro A çeyrek final serisi ilk maçında Dijon Pazar günü saat 16:15’de Bourg ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 3.5 handikap belirlemişler.

Dijon ligin iddialı ve tecrübeli takımlarından birisi. Nitekim normal sezonu da 4. sırada bitirerek play-off’a ev sahibi avantajı ile girmeyi başarmışlardı. Normal sezonun son bölümünde özellikle evlerindeki etkili performansları ile dikkat çekmişlerdi, son 5 maçtan 4 tanesini galibiyetle tamamladılar burada kendi sahalarında. Son olarak dişli rakiplerden biri olan Gravelines’ı 95-85 gibi net bir skorla geçmişlerdi. 

Bourg da bu sezonun dişli takımlarından biri konumunda. Ligi 5. sırada bitirdiler ve bu seriye dezavantajlı olarak başlayacaklar. Diğer yandan deplasman karnelerinin sıkıntılı olduğunu da belirtelim, sezonun son kısmında çıktıkları 5 deplasman maçından 4 tanesini kaybettiler… Evden uzaktaki son 2 maçta Levallois’ya 11 ve Paris’e 4 sayı farkla yenilmekten kurtulamamışlardı. Sezon geneline baktığımızda da 17 deplasman maçından 10 tanesini kaybettiklerini gördük. 

İki takım arasında kağıt üstünde kalite anlamında ciddi farklar yok belki ama Dijon’un daha tecrübelim oyunculardan kurulu olduğunu ve sahalarında oynamanın avantajını çok iyi kullandıklarını belirtelim. Bourg ise aksine deplasmanlarda zorlanan bir ekip. Nitekim son 5 deplasman maçlarından 4 tanesini kaybettiler! Dijon’un Holston, Mobley, Hrovat gibi tecrübeli silahlarıyla evinde hata yapmayacağını, düşük farklarla da olsa kazanarak avantajını sürdüreceğini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-3.5) – 1.48
intobet Oranı: MS 1 (-3.5) – 1.66
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İspanya Liga Endesa iddaa tahmin ve analizleri

Joventut Badalona – Cazoo Baskonia İddaa Tahmini 30.05.23

İspanya Liga Endesa çeyrek final serisi 2. maçında Joventut Badalona Salı günü saat 22:00’da Cazzo …