Güncel
Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Endonezya – Suudi Arabistan İddaa Tahmini 01.07.22

Endonezya – Suudi Arabistan İddaa Tahmini 01.07.22

2023 FIBA Dünya Kupası Asya elemeleri C grubu 5. maçında Endonezya Cuma günü saat 15:30’da Suudi Arabistan ile karşılaşacak. İddaa misafir takımın galibiyeti için oranı 1.38 olarak açıklamışken Bets10 ise oranı 1.53 olarak belirlemiş.

Endonezya kıtanın zayıf halkalarından biri basketbol anlamında. Nitekim bu grupta da şimdiye kadar oynadıkları 4 maçı da kaybettiler ve rakipler onlara ortalamada tam 41 sayı farkla üstünlük kurdular! Son olarak Ürdün’e konuk olmuşlar ve tam 30 sayı farkla mağlup olmuşlardı. 24 Şubat’da Arabistan’a konuk oldukları maçta da aynı şekilde hiç varlık gösterememişler ve hücumda her zamanki gibi kısır kaldıkları mücadeleyi 95-66 gibi can sıkıcı bir skorla kaybetmişlerdi.

Arabistan da kıtanın zayıf sayılabilecek basketbol ülkelerinden biri ama onlar Endonezya kadar kötü durumda değiller. Zaten bu gruptaki 4 maçtan 2 tanesini kazanarak da bunu gösterdiler. Dolayısıyla 2. tur için önemli seviyede bir şansları var, hatta bu maçı kazanırlarsa da turu garantileyeceklerinin altını çizelim. Şimdiye kadar Ürdün’e deplasmanda yenilip içerde yendikten sonra Endonezya’ya içerde fark atıp Lübnan’a kendi sahalarında kaybetmişlerdi. 

İki takım da kıtanın zayıf ekipleri arasında yer alıyorlar. Ancak Arabistan, en zayıflardan bir tık daha yukarıda, orta güç seviyelerindeki ekipleri zorlayan bir ekip. Dolayısıyla ilk maçta kendi sahalarında tam 29 sayı farkla sahadan sildikleri Endonezya karşısında deplasmanda olmalarına rağmen yine favoriler. Ancak bu maç Endonezya’nın da son şansı, bu nedenle de ne kadar ve nasıl direnebileceklerini kestirmek güç. Riske girmemek adına Arabistan’ın handikapsız direkt galibiyetine yöneleceğim. 

İddaa Oranı: MS 2 – 1.38
Bets10 Oranı: MS 2 – 1.53
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Türkiye – Slovenya İddaa Tahmini 12.08.22

Hazırlık Maçları kapsamında Türkiye Cuma günü saat 20:00’da Slovenya ile karşılaşacak. İddaa ev sahibi lehine …