Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Estonya – Almanya İddaa Tahmini 30.06.22

Estonya – Almanya İddaa Tahmini 30.06.22

2023 FIBA Dünya Kupası elemeleri D grubu 5. maçında Estonya Perşembe günü saat 19:00’da Almanya ile karşılaşacak. İddaa toplam sayı limitini 155.5 olarak açıklamışken Rexbet ise limiti 154.5 olarak belirlemiş.

Estonya ilk 4 maçından 2 tanesini kazanabildi ve halen ilk 3 yarışında iddialı bir konumda. Bu maçtan ne sonuç alırlarsa alsınlar eğer Polonya evinde İsrail’e kaybederse ikinci tur biletini garantilemiş olacaklar. Buraya gelmeden önce Finlandiya ile üst üste 2 hazırlık maçı yaptılar ve alıştığımız üzere bizlere yine sert, düşük skorlu mücadeleler izlettiler, ilk maçta uzatmaya rağmen 148 ikinci maçta da normal sürede 148 sayı izlemiştik. 

Almanya ise tahmin edeceğiniz üzere grubun favorisi zaten. İlk 4 maçtan 3 tanesini kazanarak da bunu kanıtladılar. Bu maçı kazanmaları ve Polonya’nın da evinde İsrail’e kaybetmesi durumunda ikinci tur biletini ceplerine koymuş olacaklar. Onlar turnuva öncesi hazırlık maçı yapmadılar ama gruptaki ilk 4 maçın 3 tanesinde bizlere savunma odaklı ve düşük tempolu bir takım olduklarını gösterdiler, sırasıyla 135, 141 ve 138 sayı çıkmıştı bu maçlarda. NBA patentli isimler Bonga ve Schröder’in yanı sıra Euroleague oyuncusu Voigtmann da koç Herbert yönetimindeki kadroda öne çıkan başlıca isimler. 

Almanya deplasmanda olmasına rağmen Schröder liderliğinde elbette maçın favorisi. Ancak Estonya’nın da ne kadar dirençli, sert ve mücadeleci bir ekip olduğunu biliyoruz. Bu nedenle handikap konusu bana biraz riskli geliyor. Bunun yanında iki takımın da genlerinde düşük tempoda oynanan yarı saha basketbolu ve savunma disiplini var. Bunu şimdiye kadar oynadıkları grup maçlarında gördük. Schröder’in takımda olması Almanya’nın skor gücünü arttıracak olsa da toplamda 160 sayılara çıkılmayacağını tahmin ediyorum. Almanya’nın 80 civarında kalması, Estonya’nın da 75 sayının altında kalmasını bekliyorum. 

İddaa Oranı: ALT (155.5) – 1.49
Rexbet Oranı: ALT (154.5) – 1.69
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Venezuela Superliga iddaa tahmin ve analizleri

Toros de Aragua – Gaiteros del Zulia İddaa Tahmini 09.08.22

Venezüela Ligi Batı grubu mücadelesinde Toros de Aragua Salı günü saat 01:00’da Gaiteros del Zulia …