Anasayfa / FC Barcelona / FC Barcelona – FC Bayern Munich İddaa Tahmini 19.04.22

FC Barcelona – FC Bayern Munich İddaa Tahmini 19.04.22

Turkish Airlines Euroleague play-off serisi ilk maçında FC Barcelona Salı saat 22:00’da FC Bayern Munich ile karşılaşacak. İddaa toplam sayı limitini 155.5 olarak açıklamışken Bets10 ise limiti 153.5 olarak belirlemiş.

Koç Saras’ın oyun sisteminin temelinde kuşkusuz sert ve disiplinli savunma anlayışı yer alıyor. Bu sayede de Euroleague sezonunu 21 galibiyetle zirvede tamamlarken rakiplerin maç başına sadece 75 sayı üretmesine izin vermişlerdi ki evlerindeki maçlarda bu ortalamanın 73 sayılara düştüğünü gördük. Normal sezonun sona ermesinin ardından Endesa sahnesinde çıktıkları son 2 maçta ise hayal kırklığı yarattılar ve önce içerde Malaga’ya 63-73 sonra da deplasmanda Zaragoza’ya 76-71 ile yenildiler. Savunma anlamında ise işlerin kaybetseler bile yolunda olduğunu gördük. Bu kritik maç öncesi Higgins dışında eksikleri yok. 

Bayern cephesinde de koç Trinchieri’nin baskılı ve sert savunmayı çok sevdiğini, özellikle rakip savunmaları çok yıprattığını biliyoruz. Normal sezonu 8. sırada bitirip üst üste 2. kez play-off bileti kaptıktan sonra BBL’de zayıf rakiplerle karşılaşmışlar ve yüksek skorlar izletmişlerdi bizlere. Ama 16 Nisan’daki son maçta, adeta Barça maçının provası niteliğindeki o deplasman maçında, dişli rakipleri Ludwigsburg’a potayı göstermemişler ve 58-77  gibi farklı bir skorla kazanmayı bilmişlerdi. Walden’ın durumu maç saatinde belli olacak, başka eksikleri yok. 

İki koçun da savunmaya ne kadar önem verdiklerini biliyoruz ki bu sezon oynadıkları iki maçta 152 ve 137 sayı üretilmişti sadece, son maçta Barça ev sahibi avantajını kullanarak rakibini 71-66 ile yenmeyi bilmişti. İki takım da seriye mesaj vererek başlamak istiyorlar ve bu anlamda bizlere sert, savunma odaklı bir maç izlettireceklerini hatta zaman zaman Palau Blaugrana semalarında kemik seslerinin de duyulabileceğini düşünüyorum. Dolayısıyla taraf bahsinden ziyade ana tercihim düşük skordan yana olacak. 

İddaa Oranı: ALT (155.5) – 1.48
Bets10 Oranı: ALT (153.5) – 1.74
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Rico Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Mets de Guaynabo – Cariduros Fajardo İddaa Tahmini 24.05.22

Porto Riko Ligi mücadelesinde Mets de Guaynabo Salı günü saat 03:00’da Cariduros Fajardo ile karşılaşacak. …