Anasayfa / FC Barcelona / FC Barcelona – Kızıl Yıldız İddaa Tahmini 17.03.23

FC Barcelona – Kızıl Yıldız İddaa Tahmini 17.03.23

Turkish Airlines Euroleague 29. hafta mücadelesinde FC Barcelona Cuma günü saat 22:30’da Kızıl Yıldız ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Betroad misafir takımın lehine 8.5 handikap belirlemişler. 

Barça bu sezonun güçlü şampiyonluk adaylarından birisi. Ancak son 2 maçlarını üst üste kaybettiler ve kötü bir dönemde geçiyorlar, ayağa kalmaya çalışıyorlar. Buna rağmen 18 galibiyetleri olduğunu ve hedefledikleri ilk 4 sıra içinde 4. basamakta yer aldıklarını da belirtelim. Diğer taraftan bu kayıpların deplasmanda geldiğini, burada Palau Blaugrana’da işlerin yolunda gittiğini de belirtelim. Son 2 maçta ilk 4 yarışındaki rakiplerden Monaco’yu 10 ve play-off yarışında yer alan Zalgiris’i ise tam 19 sayı farkla sahadan silmişlerdi adeta! Belinde ağrılar olan Higgins’in durumu maç saatinde belli olacak, başka eksikleri yok.

Kızıl Yıldız ise son 4 maçtan 3 tanesini kaybederek play-off şansını çok ama çok zora sokmuş bir takım. Bu maç dahil kalan diğer 5 maçlarını kazansalar bile ikili averaj ve genel averaj hesaplarıyla dolu çok zorlu bir senaryonun içinde olacaklar. Dolayısıyla artık sezon onlar adına bu maçtan alınacak bir galibiyetle tamamen bitmiş olacak. Nitekim deplasman karneleri de sıkıntılı son 2 maçlarını üst üste kaybetmişler, denk rakiplerden Bayern’e 7 ve Pana’ya ise 9 sayı farkla kaybetmişlerdi. Sonrasında da Adriyatik Ligi’ndeki Belgrad derbisinde ezeli rakipleri Partizan’a 11 sayı farkla yenilerek ciddi bir düşüş içinde olduklarını gösterdiler. Ayrıca bu zorlu deplasmanda hem Nedovic hem de Dobric gibi iki önemli isimden faydalanamayacaklar!

İki takım arasında net bir kalite ve seviye farkı olduğu gibi hedefler ve motivasyon anlamında Barça için çok daha önemli bir maç olacak. İlk 4 yarışında ayakta kalmak isteyen ve son 2 maçını deplasmanda kaybeden Katalan ekibi hem 3. sıradaki Monaco’dan geriye düşmemeek hem de alttan gelen temsilcimiz Fenerbahçe ile 1 galibiyetlik farkı korumak için kazanmak zorunda. Mirotic, Laprovittola, Kalinic, Vesely gibi yıldızların liderliğinde Higgins (durumu belli değil) olmasa da son dönemde özellikle deplasmanlarda formsuz olan ve hem Nedovic hem de Dobric’den yoksu olacak Kızıl Yıldız karşısında hata yapmayacaklarını, hatta çift haneli farkları da görebileceklerini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-8.5) – 1.54
Betroad Oranı: MS 1 (-8.5) – 1.71
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Oklahoma City Thunder – Detroit Pistons İddaa Tahmini (2) 30.03.23

NBA Batı Konferansı ekiplerinden Oklahoma City Thunder Perşembe günü saat 03:00’da Doğu ekibi Detroit Pistons …