Anasayfa / FC Barcelona / FC Barcelona – Manresa İddaa Tahmini 12.03.23

FC Barcelona – Manresa İddaa Tahmini 12.03.23

İspanya Liga Endesa 22. hafta mücadelesinde FC Barcelona Pazar günü saat 20:30’da Manresa ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 14.5 handikap belirlemişler.

Barça tabiki her zaman olduğu gibi yine ligin iddialı şampiyonluk adaylarından birisi. 17 galibiyet elde ettiler ve 2. sırada yer alıyorlar. Liderlik koltuğunda oturan Real’den 2 adım geride kaldılar ama bir maçları eksik. Haftaiçi çift maç programında hem Olympiakos hem de Fenerbahçe’ye yenilmişlerdi. Dolayısıyla bu mağlubiyetlerin reaksiyonunu ligde de olsa göstermek isteyeceklerini düşünüyorum. Eksik ya da sakat oyuncuları yok, koç Saras geniş rotasyonunu kullanabilecek bu maçta.

Manresa ise bu sezonun zayıf halkalarından birisi. Koç Martinez’in öğrencileri 20 maçtan sadece 4 galibiyet elde edebildiler. Deplasman karnelerine baktığımızda da ligin en kötü takımlarından biri olduklarını biliyoruz. Evden uzaktaki 9 maçtan sadece 1 galibiyet alabildiklerini gördük. Son 3 deplasman maçlarında Obradoiro’ya 5, Valencia’ya 11 ve Badalona’ya 8 sayı farkla yenilmekten kurtulamamışlardı. Blaugrana’da tüm oyuncularını eksiksiz kullanabilecek koç Martinez.

Barça Euroleague’de çift maç haftasından geliyor ve iki zorlu deplasman maçında ilk 4 yarışındaki direkt rakiplerinden ikisine, Olympiakos ve Fenerbahçe’ye yenilmişlerdi. Bu nedenle takımda moraller bozuk. Taraftarlarının karşına çıkacaklar ve deplasmandaki kötü sonuçların ardından kaliteli kadroları ile rotasyona gitseler bile Manresa gibi zayıf bir takım karşısında hata yapmayacaklarını, çift haneli farklarla net bir galibiyet alarak liderlik yarışında ezeli rakipleri ile aralarındaki farkın 2 galibiyete çıkmasına izin vermeyeceklerini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-14.5) – 1.45
intobet Oranı: MS 1 (-14.5) – 1.60
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Toronto Raptors – Miami Heat İddaa Tahmini (2) 29.03.23

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Toronto Raptors Çarşamba günü saat 02:30’da Miami Heat ile karşılaşacak. Hem …