Anasayfa / FC Barcelona / FC Barcelona – Zaragoza İddaa Tahmini 05.10.21

FC Barcelona – Zaragoza İddaa Tahmini 05.10.21

İspanya Liga Endesa mücadelesinde FC Barcelona Salı saat 21:30’da Zaragoza ile karşılaşacak. İddaa misafir takımın lehine 12.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 13.5 olarak açıklamış.

Barça sezona çok iyi başladı ve Endesa’da son şampiyon ünvanını koruma konusunda da ne kadar kadarlı olduklarını gösterdiler. Son 2 maçlarında Euroleague’de konuk ettikleri Alba’yı tam 32 sayı farkla ve Endesa’da ise deplasmanda Bilbao’yu 16 sayı farkla geçerek dominant performanslar sergilediler. Abrines dışında önemli bir eksikleri yok ve yıldız forvet Mirotic’in sezona tam anlamıyla istim üstünde başlaması, Jokubaitis’in de çok hızlı bir şekilde takıma uyum sağlamasıyla beraber koç Saras istediği tüm planları sahaya yansıtabiliyor. 

Zaragoza ise ligin orta şekerli takımlarından biri konumunda ilk 4 maçın ardından. Ana hedefleri olan alt sıralardan uzak kalabilmek tabiki. Ancak son 2 maçlarını üst üste kaybettiklerini ve formsuz olduklarının da altını çizelim. Bu iki maçı da içerde oynamalarına rağmen Burgos’a tam 19 sayı farkla ve Valencia’ya ise 6 sayı farkla yenilmişlerdi. Özellikle hücumda çok zorlandıklarını, geçen sezonki tempo ve ritmlerini mumla aradıklarını görmüştük. Valencia’ya direndikleri son maçta yeni transferlerden Mobley 13 sayı ve Nijeryalı Okoye de 12 sayı ile takımlarını ayakta tutan isimler olmuşlardı. 

İki takım arasındaki kalite ve seviye farkını detaylıca anlatmaya gerek yok sanırım. Barça ne kadar dominant bir takım olduğunu son maçlarda hem Euroleague hem de Endesa sahnesinde gösterdi. Higgins, Jokubaitis, Mirotic gibi formda silahlarla bu maçta da sorun yaşamayacaklarını düşünmüyorum. Koç Saras Bayern ile oynayacakları Euroleague maçını düşünerek rotasyonu genişletecektir ama bunun onların makine düzeneninde işleyen sistemine etki etmeyeceğini, Zaragoza’yı da kendi sahalarında zorlanmadan çift haneli farklarla geçeceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-12.5) – 1.51
Bets10 Oranı: MS 1 (-13.5) – 1.73
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Liga Endesa Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve analizleri

Manresa – Unicaja Malaga İddaa Tahmini 16.10.21

İspanya Liga Endesa 6. hafta mücadelesinde Manresa Cumartesi saat 21:45’de Unicaja Malaga ile karşılaşacak. İddaa …