Anasayfa / Genel / Fersu Yahyabeyoğlu’ndan Günün İddaa Kuponu 15 Nisan 2017

Fersu Yahyabeyoğlu’ndan Günün İddaa Kuponu 15 Nisan 2017

661 Muratbey Uşak-Best Balıkesir MS2 (+4.5) / 1.70 & 1.92 (Bets10)

Koç Bulkaz’ın ekibi bu sezon kadro yapılanması konusunda ciddi hatalar yaptı ve bunun cezasını da halen çekiyorlar, şuanda 7 galibiyetle 14.sıradalar ve bu maçtaki rakipleri olan düşme potasındaki Best Balıkesir’den sadece 1 maç öndeler. Geçen hafta ise hedef maçlarından birinde deplasmanda Büyükçekmece’ye kaybettiler ve şuanda düşme potasına bu kadar yakın olmalarının da nedeni o maçtı zaten. Lige kötü bir başlangıç yaptıktan sonra hem koç Babaoğlu ile yollarını ayırıp göreve koç Demir’i getiren hem de bir çok yabancı değişikliğine giden Best Balıkesir son maçlarda hem oynadığı iyi basketbolla hem de aldığı galibiyetlerle ligde kalma yolunda önemli bir adım attı ve artık bu maçtaki rakipleri Uşak’ın sadece bir maç gerisindeler. Kazanmaları durumunda ciddi şekilde umutlanacaklar ama kaybetmeleri durumundaysa işlerini çok zora sokacak, fark 2 maça çıkacak. Bu nedenle onlar için sezonun final niteliğinde bir maç olacak. İki takım için de sezonun en kritik maçlarından biri olacak. Tabiki Uşak taraftarının desteği ile birlikte kendi sahasında avantajlı olan takım ancak Best Balıkesir’in de denk rakibine karşı kolay pes etmeyeceğini ve son topa kadar direneceğini düşünüyorum, handikap içerisinde kalırlar.

668 İstanbul BBSK-Büyükçekmece Üst (165.5) / 1.70 & Üst (164.0) / 1.88 (Bets10)

Ligimizin orta şekerli takımlarından İstanbul BBSK şuanda 9 galibiyetli Yeşilgiresun ile birlikte 10.sırayı paylaşıyor ve play-off potasından 4 maç, düşme hattından da 3 maç uzaktalar. Bu sezon ortalama 77 sayı atıyorlar ve ligin kötü takımlarından biriler, 14.sıradalar. Savunma konusunda vasat takımların arasında yer alıyorlar, maç başına 83 sayı görüyorlar ve 12.sıradalar. Son maçlarında, özellikle iç sahada bu ortalamaların üzerine çıkıyorlar ve etkili hücum performansları ile bol skorlu maçlar izletiyorlar bizlere. Son 4 iç saha maçlarında da 164 sayı baremi rahatlıkla aşıldı. Koç Özhan Çıvgın yönetiminde geçtiğimiz sezonlarda gösterdikleri başarıdan uzak bir durumda olan ve alt sıralardan kurtulmaya çalışıyorlar, ciddi şekilde düşme tehlikesi içerisindeler. Ligde ortalama 76 sayı atabiliyorlar ve ligin en kötü takımlarından biriler hücum anlamında, 15.sıradalar. İşin savunma tarafında ise vasat takımlar arasındalar, maç başına 83 sayı görüyorlar potalarında. Son maçlarda ise hücumda toparlandılar ve yüksek skorlu maçlar oynadılar, son 3 maçlarından ikisinde 164 sayı baremi aşıldı. Son haftalarda hücum performanslarını yükselten ve özellikle denk rakiplere karşı rahat skor üreten iki takımın mücadelesinde yine bizi bol skorlu ve keyifli bir maç bekliyor, 90 sayıları görebiliriz maçta.

681 Real Madrid-Real Betis Üst (164.5)  / 1.70 (iddaa) & 1.90 (Bets10)

Euroleague normal sezonu lider bitirmeyi başardıktan sonra ligde de yoluna dizgin devam ediyor koç Laso’nun ekibi. Maç başına 87 sayı gönderiyorlar rakip potalara ve bu alanda ligin zirvesindeler. İşin savunma tarafında da yeteri kadar performans sergiliyorlar, maç başına 78 sayı yiyorlar ve 6.sıradalar. Son 4 lig maçlarında da 164.5 baremi rahatlıkla aşıldı. Haftaiçi Hırvat koç Zan Tabak ile yollarını ayıran Betis’te işler pek yolunda gitmiyor, 8 galibiyetli Zaragoza ve Obradoiro ile birlikte 16.sıradalar, düşme potasındalar. Ligde ortalama 76 sayı atabiliyorlar ve bu alanda 15.sıradalar. İşin savunma tarafında da vasat durumdalar, ortalama 84 sayı görüyorlar potalarında. Geçen hafta evlerinde Bilbao gibi sıradan bir takımdan bile 85 sayı yemiş olmaları savunmada ne kadar problemli olduklarının net bir göstergesi aslında. Sadece Liga Endesa’nın değil Euroleague’in de en iyi hücum takımı olan Real Madrid Euroleague play-offları öncesi ritim ve moral bulmak adına bu maçta Real Betis’e acımayacaktır ve 100 sayıyı bile geçerek net bir galibiyet alacaklarını düşünüyorum. Betis’in de 70 sayıları aşacağını düşündüğümde maçın rahatlıkla üste gideceğini düşünüyorum.

İddaa Oranı: 4.91

Bets10 Oranı: 6.86Hakkında basketboltahmin

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Cleveland Cavaliers – Orlando Magic İddaa Tahmini (2) 27.10.22

NBA normal sezon mücadelesinde Cleveland Cavaliers, çarşambayı perşembeye bağlayan gece saat 02:00’de Orlando Magic ile Rocket Mortgage …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir