Anasayfa / Genel / Fersu Yahyabeyoğlu’ndan Günün İddaa Kuponu 17 Nisan 2017

Fersu Yahyabeyoğlu’ndan Günün İddaa Kuponu 17 Nisan 2017

727 Astana-Khimki MS2 (-10.5) / 1.70 (iddaa) & MS2 (-11.0) / 1.90 (Bets10)

VTB ligdeki tek Kazakistan temsilcisi olan Astana şuanda 9 galibiyetle 8.sırada ama alttan gelen Avtodor’un 2 maç eksiği var ki bu maçları kazanmaları durumunda Astana’yı yakalayabilirler. Yunan koç Papatheodorou yönetiminde son 4 maçlarını kaybettiler ve gidişatlarının kötü olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Kendi sahalarındaki maçlarda rakipleri onlara maç başına 3 farklı bir averaj sağlamış durumdalar. Tecrübeli koç Ivanovic’in öğrencileri 17 galibiyetli Lokomotiv Kuban ile birlikte şuanda 3.sıradalar, ilk 4 sırayı garantilediler. Khimki bu sezon VTB ligde deplasmanda da oynadığı maçlarda iyi iş çıkardı, 10 maçta 8 galibiyet buldular ve bu maçlarda rakiplerine maç başına +7 lik bir fark sağlamış oldular. Khimki bütçesi, kadro kalitesi ve oynadığı basketbolla maçın açık ara favorisi. Play-off’u da büyük ölçüde garantilemiş olan ve sezonun ana hedefini de yerine getirmiş olan Astana’nın güçlü rakibi karşısında fazla direnç göstereceğini düşünmüyorum. Khimki’nin handikapı da aşarak kazanacağını düşünüyorum.

728 Braunschweig-Telekom Bonn Üst (162.5) / 1.70 (iddaa) & 1.90  (Bets10)

BBL’de 28 maç sonunda şuanda 5 galibiyette bulunan ev sahibi Braunschweig düşme potasında yer alan Rasta Vechta’nın 3 maç önünde ve nispeten rahat durumdalar kalan 6 maçta. Hücumda ligin en kötü takımı Braunschweig, maç başına sadece 74 sayı bulabiliyorlar. İşin savunma tarafında da aynı şekilde sıralamadaki yerlerini tastik edercesine 16.sıradalar, maç başına 84 sayı görüyorlar potalarında. elekom Bonn şuanda 17 galibiyetli Alba Berlin ile 5.sırayı paylaşıyorlar, kalan 6 maçta 3 maç geride oldukları 4.sırada yer alan Bayreuth’u yakalama şansları da devam ediyor. Maç başına 83 sayı atan Bonn bu alanda 5.sırada. İşin savunma tarafında ise ligin vasat takımlarından biri, ortalama 82 sayı görüyorlar potalarında ve 11.sıradalar. Ligin en zayıf ve rahat takımlarından biri olan Braunschweig’ın Telekom Bonn’un etkili hücum silahları karşısında ayakta durabileceklerini düşünmüyorum. Buna karşın onlar da bireysel yetenekleri ile Bonn’un vasat savunmasını zaman zaman delip kolay sayılar bulacaklardır. Yüksek tempoda bol skorlu bir maç bekliyorum.

729 Gottingen-Ludwigsburg Alt (154.5) / 1.70 (iddaa) & Alt (155.0) / 1.90  (Bets10)

10 galibiyetli Jena ve Bremerhaven ile birlikte 11.sırada yer alan Gottingen, düşme potasından 8 ve play-off yarışından da 5 maç uzakta. Maç başına 76 sayı bulabiliyorlar ve bu anlamda ligin vasat takımlarından biri Gottingen. Savunmada da aynı şekilde lig ortalamalarından kötüler, potalarında ortalama 81 sayı görüyorlar. 15 galibiyetli Giessen ile birlikte 8.sırayı paylaşan Ludwigsburg 1 ve 2 maç farkla üstlerinde yer alan Bonn, Alba Berlin ve Oldenburg ile birlikte çekişmeli bir play-off yarışının içerisinde olacak kalan 6 maçta.  Maç başına 76 sayı atıyorlar ve bu alanda ligin vasat ekiplerinden biri konumunda Ludwigsburg. Savunmada ise ligin iyi takımlarından biriler, ortalama 77 sayı görüyorlar potalarında ve 6.sıradalar. Gottingen ligin en vasat hücum takımlarından biri ve sert savunmalara karşı ne kadar zorlandıklarını kalan haftalarda da gördük. Bu açıklarını kapatabilmek adına da genelde tempoyu düşürmeyi tercih ediyorlar. Ludwigsburg da bu tarz kendinden bir tık aşağıda olan takımlara karşı sert savunması ile maçı düşük skorlara götürebilen bir takım. Sert ve düşük skorlu bir maç bekliyorum, önerim alt.

731 Bilbao-Obradoiro Üst (158.5) / 1.70 (iddaa) & Üst (155.5) / 1.85 (Bets10)

13 galibiyetle 9.sırada yer alan Bilbao 8.sıradaki Andorra’yı bir maç geriden takip ederken alttan da bir maç geriden gelen Estudiantes’e dikkat etmek zorunda. Ligde ortalama 78 sayı bulabiliyorlar ve orta şekerli bir takımlar bu alanda. Savunmada da benzer bir yerdeler, maç başına 81 sayı yiyorlar ve 10.sıradalar. Son 3 maçlarında ise bu ortalamaların aksine daha fazla skor çıkıyor, 2 maçta 158 baremi aşıldı. Obradoiro 8 galibiyetli Betis ile birlikte 16.sırada ve düşme potasının en büyük adaylarından biri. Maç başına 76 sayı bulabilen Obradoiro bu alanda Liga Endesa’nın en kötü takımlarından biri. İşin savunma tarafında ise biraz daha iyiler, ortalama 83 sayı yiyorlar ve 12.sıradalar. Son maçlarda ise hücum performanslarını biraz olsun yukarı çektiler ve yüksek skorlu maçlar çıkardılar. Son 3 maçtan 2 tanesinde 158 sayı barajı rahatlıkla geçilmişti.  Bilbao evinde tempo yapmayı seven ve son haftaların formda oyun kurucusu Tabu ile açık alanı iyi kullanan bir takım. Obradoiro’nun da hücum silahlarını daha iyi kullandığı maçlar çıkardığı bu dönemde yüksek tempoya ayak uydurup skor potansiyelini yukarı çekebileceği bir maç olacağını düşünüyorum. Bu nedenle önerim üst seçeneği olacak.

İddaa Oranı: 8.35

Bets10 Oranı: 12.69Hakkında basketboltahmin

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Cleveland Cavaliers – Orlando Magic İddaa Tahmini (2) 27.10.22

NBA normal sezon mücadelesinde Cleveland Cavaliers, çarşambayı perşembeye bağlayan gece saat 02:00’de Orlando Magic ile Rocket Mortgage …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir