Anasayfa / Genel / Fersu Yahyabeyoğlu’ndan Günün İddaa Kuponu 22 Nisan 2017

Fersu Yahyabeyoğlu’ndan Günün İddaa Kuponu 22 Nisan 2017

743 Galatasaray-Pınar Karşıyaka MS1 / 1.70 (iddaa) & MS1 / 1.37 (Bets10)

Koç Ataman’ın Galatasaray’ı Euroleague’de beklentilerin altında kalmıştı ve sezona erken havlu atmıştı. Ama son haftalarda oynadıkları basketbolla geç kalmış olsalar da göz doldurdular ve ligde kalan maçlar artı play-off için de taraftarlarına umut verdiler. Şuanda 16 galibiyetle 6.sırada sarı kırmızılılar ve hedefleri kalan 4 maçta buradaki yerlerini koruyarak ilk 2 sıradaki Fenerbahçe ve Anadolu Efes ile ilk turda eşleşmemek olacak. Bu sezon Abdi İpekçi’de oynadıkları 12 maçtan 8 galibiyet çıkarmayı başardı Galatasaray ki 2 maçlık da bir seri yakaladılar son haftalarda. Bunun yanında ligdeki son 4 maçını da kazandı sarı kırmızılılar ve istim üstündeler. İzmir temsilcisi Pınar Karşıyaka sakatlıklarla boğuşmasına rağmen iyi bir sezon geçiriyor. Bu maç play-off yarışındaki yerlerine direkt olarak etki edecek. Son 4 maçlarından da 3 tanesini kazanmayı başardı Karşıyaka. Ayrıca bu maç öncesi sakatlıklardan ve eksik oyunculardan da iyi haberler aldılar. Ponitka ve Soner’in bu maçta oynaması beklenirken anneannesi vefat ettiği için Amerika’da olan Brown da geri döndü, takımdaki yerini alacak. Bu sezon deplasmanlarda vasat bir görüntü çizdi Karşıyaka, 13 maçtan sadece 5 galibiyet çıkarabildiler ki evlerinden uzakta oynadıkları son 4 maçtan da sadece 1 galibiyet çıkarabildiler. Play-offa 6.sıradaki yerini koruyarak girmek isteyen sarı kırmızılılar için çok önemli bir maç ve bunun da etkisiyle taraftar avantajını kullanıp hata yapmayacaklarını düşünüyorum. Deplasmanlarda zorlanan Karşıyaka’da eksikler tamamlanmış olsa da istim üstündeki Galatasaray’a ancak bir miktar direniş gösterilebilir, bu da kazanmaya yetmez.

681 Büyükçekmece-Yeşilgiresun Üst (165.5) / 1.70 (iddaa) & Üst (164.5) / 1.90 (Bets10)

Koç Çıvgın ile geçtiğimiz sezonlarda play-off hedefiyle sezonun bu kısmında izlemeye alıştığımız Büyükçekmece bu kez düşme potasından uzak kalmaya çalışıyor. Bu sezon ligde oynadıkları maçlarda ortalama 77 sayı bulabiliyorlar ki bu alanda TED’den sonra en kötü takımlar. İşin savunma tarafında ise biraz daha iyiler, maç başına 83 sayı görüyorlar potalarında ve 11.sıradalar. Son maçlarında ise bu ortalamaların aksine daha çok skor çıktı ki bunun temel nedeni sakatların iyileşmesi ile artan hücum performansları idi. Son 3 maçlarında da 164.5 baremi aşıldı.  Karadeniz temsilcisi şuanda 9 galibiyetle 11.sırada ve play-off potasından 4, düşme hattında da 3 maç uzaktalar. Yani ligin orta şekerli takımlarından biri konumundalar kalan 4 maçta. Bu sezon ortalama 79 sayı atıyorlar ki bu alanda vasat takımlardan biriler. Savunmada ise bir tık daha iyi durumdalar potalarında 82 sayı görüyorlar ve 10.sıradalar ligde. Son maçlarda ise bu ortalamaların bir tık üstüne çıkarak daha yüksek skorlu maçlar oynadılar. Son 5 maçlarında sırasıyla; 172, 160, 163, 164 ve 175 sayı çıktı toplamda. Atmak konusunda sorun yaşamayan ve enerjik guardları ile yüksek tempoda oynamayı seven iki denk takımın mücadelesinde savunma kurgularının pek ön planda olacağını düşünmüyorum. Bol skorlu ve çekişmeli bir maç bizleri bekliyor.

745 Best Balıkesir-İstanbul BBSK MS1 (-5.5) / 1.70 (iddaa) & MS1 (-5.0) / 1.90 (Bets10)

Koç Hakan Demir’in ekibi şuanda 6 galibiyetle 15.sırada yani düşmeyi garantileyen TED Kolejliler’in ekürisi olma yolunda en büyük aday olma konumundalar. Evlerinde oynadıkları son 3 maçtan 2 tanesini ise kazanmayı başardılar, kaybettikleri maç da zaten Fenerbahçe’ye karşıydı. Son galibiyetlerde rakiplerine 7 ve 13 gibi net farklarla üstünlük kurdular. Evlerinde sert savunma yapıp daha disiplinli oynuyorlar. Koç Erdoğan’ın ekibi ligin orta şekerli takımlarından biri, normal sezonun bitimine 4 maç kala etliye sütliye dokunmayacak modda olduklarını söyleyebiliriz. Play-off potasından 3 düşme potasından ise 4 maç uzaktalar. Geçen hafta son olarak evlerinde bir diğer İstanbul takımı Dİ Büyükçekmece’yi geçmeyi başarmışlardı. Deplasman karneleri oldukça kötü bu sezon, oynadıkları 13 maçtan sadece 1 galibiyet çıkarabildiler ki o da 29 Ekim’de ligin en zayıf takımı TED Kolejliler’e karşıydı. En son denk bir rakiple oynadıkları deplasman maçında ise Uşak’tan 12 sayı fark yemişlerdi. Galibiyete rakibinden çok daha fazla ihtiyacı olan ve son haftalarda pozitif bir basketbol oynayan Balıkesir kendi sahasında seyirci avantajını da kullanır ve deplasmanlarda zaten zorlanan, artık hedefi de kalmayan rahat İstanbul BBSK’yı handikapı da aşıp yenmeyi başarır.

İddaa Oranı: 3.47

Bets10 Oranı: 4.95Hakkında basketboltahmin

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Cleveland Cavaliers – Orlando Magic İddaa Tahmini (2) 27.10.22

NBA normal sezon mücadelesinde Cleveland Cavaliers, çarşambayı perşembeye bağlayan gece saat 02:00’de Orlando Magic ile Rocket Mortgage …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir