Anasayfa / Genel / Fersu Yahyabeyoğlu’ndan Günün İddaa Kuponu 23 Nisan 2017

Fersu Yahyabeyoğlu’ndan Günün İddaa Kuponu 23 Nisan 2017

713 Avtodor-VEF Riga Üst (171.5) / 1.70 (iddaa) & Üst (174.0) / 1.90 (Bets10)

Koç Mokin’in ekibi sezonun son maçına çıkarken 7 galibiyetle 10.sırada ve play-off şanslarını kaybettiler. Bu sezon VTB ligde ortalama 86 sayı atıyorlar ve bu anlamda iyi takımlardan biriler, 5.sıradalar. Savunmada ise ligin en kötü takımlarından biri Avtodor, maç başına 91 sayı görüyorlar potalarında ki 12.sıradalar. Son 3 maçlarından ikisinde de 171 sayı barajı rahatlıkla geçildi. Letonya temsilcisi elindeki kadro kalitesi ve bütçeye göre önemli bir başarıya imza atarak VTB ligi 11 galibiyetle 7.sırada tamamladı ve play-off biletini kaptı. VTB ligin en kötü hücum takımlarından biri VEF Riga, maç başına 77 sayı bulabiliyorlar ve 11.sıradalar. İşin savunma tarafında ise ligin orta halli takımlarından biriler, ortalama 81 sayı görüyorlar potalarında ve 6.sıradalar. Avtodor’un ne kadar yüksek tempoda oynadığını ne kadar büyük bir skor potansiyellerinin olduğunu bir çok maçta gördük bu sezon. Evlerinde çok rahat 100 sayıları zorlayan Avtodor’a karşı yerini garantileyen VEF Riga’nın da savunmada yelkenleri indireceğini ve maçın rahatlığının da etkisiyle yüksek skorlu bir maç izleyebileceğimizi düşünüyorum.

710 Gran Canaria-Estudiantes Üst (165.5) / 1.70 (iddaa) & 1.90 (Bets10)

Koç Casimiro’nun ekibi 8 maçlık güzel bir serinin ardından son iki maçta da kaybederek düşüşe geçtiler.  Gran Canaria. Liga Endesa’da da maç başına 85 sayı buluyorlar ki bu alanda 2.sıradalar. İşin savunma tarafında da iyi takımlardan biriler, potalarında ortalama 76 sayı görüyorlar ve 3.sıradalar. Son 3 maçlarında ise bu rakamların daha da üzerine çıktılar, yüksek skorlu maçlar izledik ki 2 tanesinde de 165.5 sayı baremi rahatlıkla aşıldı. Madrid’in diğer temsilcisi Estudiantes şuanda 12 galibiyetli Bilbao ile birlikte 10.sırada ve play-off potasından sadece 2 galibiyet uzaktalar. Ligin orta şekerli hücum takımlarından biriler, maç başına 82 sayı buluyorlar. Buna karşın savunmada vasat bir takımlar, ortalama 83 sayı görüyorlar potalarında. Son maçlarda ise bu rakamların çok daha üzerine çıktılar ve bizlere bol skorlu maçlar izlettiler, 3 maçta da 165.5 baremi rahatlıkla aşıldı. Evinde taraftar desteği ile yüksek tempoda oynamayı seven ve açık alanı iyi kullanan Gran Canaria bol skor buluyor. Buna karşın Estudiantes de bu oyun tarzını benimsemiş ve Jackson liderliğinde açık alanda bol skore üretebilecek potansiyele sahip bir takım. Koşan ve çabuk top kullanan iki takımın mücadelesinde üst seçeneği güzel görünüyor.

712 Gaziantep-Beşiktaş Üst (158.5) / 1.70 (iddaa) & Üst (157.5) / 1.90 (Bets10)

Ev sahibi Gaziantep koç Dedas yönetiminde bu sezon önemli bir başarı elde etti ve bir çok dev takımı da dize getirmeyi başardılar. Ligde ortalama 80 sayı buluyorlar ve bu anlamda vasat konumdaki takımlardan biriler. İşin savunma tarafında ise lig ortalamalarından daha iyiler, maç başına 78 sayı görüyorlar potalarında. Son maçlarda ise bu rakamların çok üstüne çıkıyorlar oyunun iki alanında da, son 5 maçta da 158.5 sayı baremi rahatlıkla geçildi. Koç Sarıca’nın ekibi şuanda 21 galibiyetle 3.sırada ve 2.sıradaki Anadolu Efes’in sadece 1 maç gerisindeler tabiki amaçları 2.sırada bitirmek olacaktır, tercih hakları olursa muhtemelen 6.sırada yer alacak Galatasaray ile eşleşmeyi istemeyeceklerdir. Bu sezon ligde ortalama 83 sayı atıyorlar ki bu alanda 3.sıradalar. İşin savunma tarafında ise ligin zirvesinde yer alıyorlar, maç başına sadece 73 sayı görüyorlar potalarında. Son 3 maçlarından iki tanesinde 158.5 sayı baremi aşıldı. Gaziantep son maçlarda yükselen hücum performansı ile ciddi skor rakamlarına ulaşıyor ve neredeyse her maçta 90 sayıyı geçmeye başladılar. Tabi bu tempo rakiplerin de top kullanma sayısını arttırdığı için onların da skor potansiyellerini yukarı çekiyorlar. Beşiktaş da bu tempoya uyum sağlayabilecek ve açık alanda etkili olan oyunculardan kurulu bir takım. Yüksek tempoda, bol skorlu ve keyifli bir maç bekliyorum.

715 Telekom Bonn-Göttingen Üst (158.5) / 1.70 (iddaa) & Üst (157.5) / 1.90 (Bets10)

Koç Krunic’in ekibi şuanda 17 galibiyetli Alba Berlin ile birlikte 6.sırada ve alttan gelen, 1 maç geriden takip eden Oldenburg ile Ludwigsburg’un nefeslerini enselerinde hissediyorlar. BBL maçlarında ortalama 83 sayı buluyorlar ve bu alanda 5.sıradalar. İşin savunma tarafında ligin vasat takımlarından biriler, maç başına 82 sayı görüyorlar potalarında. Göttingen 11 galibiyetli diğer 2 takım Jena ve Bremerhaven ile birlikte 13.sırada şuanda. Göttingen ligin vasat hücum takımlarından biri, ortalama 76 sayı atabiliyorlar. İşin savunma tarafında da benzer durumdalar, potalarında maç başına 81 sayı görüyorlar. Bonn zaman zaman iyi savunma yapan bir takım olsa da onları galibiyete taşıyan genelde hücum performansları oluyor. Gottingen gibi vasat bir takım karşısında da kendi evlerinde yüksek skorlara çıkmaları çok zor olmayacaktır. Gottingen de Amerikalı oyuncuları ile tempo basketboluna ayak uydurabilecek bir takım. İki takımın da nispeten rahat olmasının etkisiyle bol skorlu bir maç bekliyorum.

İddaa Oranı: 8.35

Bets10 Oranı: 13.03Hakkında basketboltahmin

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

New York Knicks – Toronto Raptors İddaa Tahmini (2) 22.12.22

NBA normal sezon mücadelesinde New York Knicks, çarşambayı perşembeye bağlayan gece saat 03:30’da Toronto Raptors ile Madison …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir