Anasayfa / Genel / Fersu Yahyabeyoğlu’ndan Günün Kuponu 03.09.17

Fersu Yahyabeyoğlu’ndan Günün Kuponu 03.09.17

Fersu Yahyabeyoğlu'ndan Günün Kuponu 03.09.17
Fersu Yahyabeyoğlu’ndan Günün Kuponu 03.09.17

Bu kuponumda Eurobasket’in dördüncü gününde oynanacak 6 karşılaşmadan en güvendiğim 3 maçı seçtim sizler için. Hepinize bol şans diliyorum.

Almanya – İsrail MS 1 (-2.0) / 1.91 (Bets10)

Almanya şuanda 2 galibiyetle ve averajla grupta ikinci sırada yer alıyor. Zayıf Ukrayna’nı ve dişli Gürcistan’ı yenerek bu yarışta biz de varız mesajı verdiler ve ilk iki sıra için iddialı olduklarını gösterdiler. İsrail belki kadroya baktığınızda kağıt üzerinde iyi bir hücum takımı gibi görülebilir ama özünde dağınık ve disiplinsiz bir takımlar. Her oyuncu kendi halinde takılıyor ve birden fazla isim aynı anda aynı maçta beklenen katkıyı veremiyor. Bununla birlikte savunmada vasat konumdalar, takımda savunma yapmayı seven oyuncusu 2 ya da 3 taneyi geçmez. Almanya’da moraller yüksek ve özellikle Schröder müthiş bir özgüven depoladı. Bu maçta da kırılgan İsrail karşısında deplasmanda oynamalarına rağmen önemli psikolojik avantaja sahipler. Gruptan çıkmayı garantilemek ve üst sıraları zorlamak adına ellerine geçen bu fırsatı kaçırmazlar, açılan düşük handikapı aşarak kazanırlar.

Litvanya – İtalya ALT (150.5) / 1.93 (Bets10)

Litvanya ikinci maçla birlikte skoru takıma dağıtıp potansiyelli oyuncularını devreye sokmayı başardı. Yüksek tempoda oynadıkları zaman ve buna izin verdiğinizde ne kadar tehlikeli olduklarını, yarı sahada da Kuzminskas dışında farklı skor opsiyonlarını da kullanabileceklerini gösterdiler. Namağlup İtalya’nın fiyakasını bozup grup liderliği için şanslarını sürdürmek isteyeceklerdir. Haddini bilen ve disiplinli, sert savunması ile ayakta kalmaya çalışan İtalya’nın turnuvadaki ilk zorlu maçında sadece savunmayla kazanması güç. Litvanya’yı tamamen durduramayacaklarını sadece belli bölümlerde kısmen yavaşlatabileceklerini düşünüyorum. İtalya’nın oynadığı hazırlık maçlarında da gördük ki ekol olan ve hücum potansiyeli yüksek takımlara karşı pek etkili olamıyorlar. İsrail karşısında ritmini bulmuş Litvanya karşısında da pek şansları yok. Ama yine de açılan handikapı biraz riskli geldi bana. Bunun yerine alt seçeneğini değerlendirmek mantıklı olacak, Litvanya’yı 75 bareminde tutabilirler ama kendilerinin 70 baremini aşabileceklerini düşünmüyorum.

Slovenya – Yunanistan MS 1 (+4.0) / 1.91 (Bets10)

Slovenya takım olarak ritmini bulmuş durumda, istim üstündeler. Son Finlandiya maçında da gördük ki maç sonlarını da iyi oynuyorlar ve turnuva içerisinde kazanma alışkanlıklarını da geliştirdiler. Şuanda grupta 2 galibiyeti olan tek takım, tabi henüz Yunanistan ve Fransa ile oynamadılar. Ancak Yunanistan’a karşı tempolu oynayan takımların ne kadar başarılı olduklarını Fransa maçında gördük, Slovenya da Dragic ile bu işi çok iyi yapan bir takım. Açık alandaki etkinlikleri ile bana göre bu maçta bir adım öndeler. Yunanistan, ekol olmalarını sağlayan savunma basketbolundan uzak bir turnuva geçiriyor. Özellikle son maçta Fransa karşısında hiç varlık gösteremediler. İşin savunma tarafında da ağır ayaklı uzunlara sahip olmaları ve atletik bir çember savunmacısına sahip olmaları da ikili oyunlarda onları çaresiz bırakıyor. Slovenya’nın da ikili oyunları Dragic ve Doncic ile nakış gibi işlediğini biliyoruz. Yunanistan, Fransa maçı sonrası elbette kendine gelip turnuvaya tutunmak isteyecektir. Ama oyuncularda ya da koçta bu turnuva özelinde ben bu direniş ışığını pek göremiyorum. Slovenya ise aksine daha aç daha istekli daha hırslı olan taraf. Dragic liderliğinde Yunanistan’ı da devireceklerini düşünüyorum, kaybetseler de handikapta kalırlar.

Bets10 Oranı: 7.04Hakkında basketboltahmin

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

New York Knicks – Detroit Pistons İddaa Tahmini 22.10.22

NBA normal sezonda cumartesi sabaha karşı 02:30’da New York Knicks Madison Square Garden’da Detroit Pistons’ı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir