Anasayfa / Genel / Fersu Yahyabeyoğlu’ndan Günün Kuponu 07.09.17

Fersu Yahyabeyoğlu’ndan Günün Kuponu 07.09.17

Fersu Yahyabeyoğlu'ndan Günün Kuponu 07.09.17
Fersu Yahyabeyoğlu’ndan Günün Kuponu 07.09.17

Bu kuponumda Eurobasket’in gruplar aşamasının son gününde oynanacak 6 karşılaşmadan en güvendiğim 3 maçı seçtim sizler için. Hepinize bol şans diliyorum.

810 Letonya – Türkiye: ML 1 / 1.40 (iddaa) & ML 1 / 1.49 (Bets10)

NBA’de Knicks ile çok iyi bir sezon geçiren Porzingis turnuvada da fırtına gibi esmeye devam ediyor. Onun liderliğinde Bertans kardeşler ve Timma’nın da kusursuza yakın oyunları sayesinde zorlu D grubunda halen 2.sıra için şansları devam ediyor. Son maçta Rusya’yı ikinci yarıdaki müthiş savunmaları ile farklı geçmeleri onlara önemli bir avantaj sağladı. Bu maçta 12 Dev Adamı yenerlerse ve Sırbistan ile Rusya da maçlarını kazanırlarsa üçlü averajda ikinci sırayı kapıyorlar. 12 Dev Adam eksik ve genç bir kadroyla geldiği turnuvada koç Sarıca liderliğinde şimdiye kadar harika bir mücadele ortaya koydu. Hem Rusya’ya hem de Sırbistan’a kafa tutmayı başaran ay yıldızlılar Cedi ve Furkan liderliğinde savaşamadan hiç bir maçı kaybetmeyeceklerini gösterdiler. Belçika maçında artık maç sonlarını da oynayabileceğimizi, dersimizi aldığımızı göstermiştik ve tur biletini de kapmıştık. Milli takımımız yüksek tempoda oynayıp koştuğu zaman ve bunu savunma odaklı yapmayı başardığı zaman rakiplere üstünlük kurabiliyor, maçın içinde kalabiliyor. Ancak Letonya böyle tempolarda çok daha tehlikeli bir takım. İki takımın da genelde birbirine bu tempoyu dikte edeceğini düşündüğümde bol skorlu bir maç bizi bekliyor diyebilirim. Bunun yanında hücumda bizden çok daha fazla opsiyonu olan ve Rusya karşısında savunmasına sınıf atlattıran Letonya’nın maçta favori olduğunu düşünüyorum.

794 Rusya – İngiltere: ÜST (155.5) / 1.70 (iddaa) & ÜST (155.5) / 1.91 (Bets10)

Rusya tartışmasız turnuvanın en dengeli ve istikrarlı takımlarından biri. Her ne kadar son maçta Letonya karşısında özellikle ikinci yarıda ciddi  bir düşüş yaşayıp sert savunma karşısında zorlanmış olsalar da normalde soğuk kanlı tavırlarını kaybetmeyen tecrübeli oyuncuları ile kolay kolay hata yapmayan bir takım. Eurobasket’in en zor gruplarından birinde yer alan İngiltere beklentileri karşıladı diyebiliriz. Kimse onlardan bir sürpriz yapmalarını beklemiyordu zaten ama en azından atletik ve skorer oyuncuları ile bizlere bol skorlu, yüksek tempolu, keyifli maçlar izlettiler, turnuvaya renk kattılar. Savunmada neredeyse hiç direnç gösteremedikleri için genelde rakiplerine atarak direnmeye çalıştılar. Rusya için kolay geçmesini beklediğim maçta ilk bölümlerde belki İngiltere’den bir direnç görebiliriz çünkü iki takım da savunmayı arka planda tutacaktır. Ancak sonrasında Rusya yıldızları ile ağır basar ve yüksek tempolu bol skorlu geçmesini beklediğim maçı da farklı kazanır. Ancak sadece kazanmaları yeteceği için handikap riskine girmek istemiyorum, önerim üst seçeneği olacak.

795 Macaristan – İspanya: MS 2 (-18.5) / 1.70 (iddaa) & MS 2 (-19.5) / 1.91 (Bets10)

İlk iki maçta kaptan Hanga’nın ortada olmadığı mücadelelerde farklı kaybeden ve erken havlu attıkları düşünülen Macaristan, kaptanın kendine gelmesiyle son iki maçta önce Çek Cumhuriyeti’ni sonra da Romanya’yı yenerek İspanya ve Hırvatistan dışında vasat ama denk takımların mücadele ettiği C grubundan çıkmayı garantilediler. Elbette ellerinde çok sınırlı bir kadro var ve normal şartlarda başka bir grupta olsalar şuanda turnuvaya çoktan veda etmişlerdi. İspanya Gasol kardeşler, Hernangomez kardeşler, Rodriguez ve Rubio ile önemli eksiklerine rağmen halen açık ara şampiyonluk favorisi olduğunu gösterdi. Her ne kadar kolay bir grupta yer alsalar da takım olarak aç ve istekli bir şekilde oynamaları, özellikle hücumda takımın gösterdiği ahenk basketbolseverleri mest etti adeta. Hanga oynasa bile İspanya’nın temposuna ayak uydurma ve savunmada onları bırakın durdurmayı yavaşlatma şansı bile yok Macaristan’ın. İspanya bir kez daha farklı bir galibiyete imza atar ayrıca Hanga’yı oynatsa da dakikalarını kontrol altında tutacak Macaristan’ın düşük skor gücünü de düşünerek maçın alta gitmesini bekliyorum.

İddaa Oranı: 4,05

Bets10 Oranı: 6,97Hakkında basketboltahmin

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Günün NBA Kuponu (2) 25.10.22

NBA’de heyecan Pazartesiyi Salıya bağlayacak gece oynanacak 8 maçla devam edecek. Günün maçlarından oluşturduğum günün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir