Güncel
Anasayfa / Genel / Fersu Yahyabeyoğlu’ndan Günün Kuponu 11.11.17

Fersu Yahyabeyoğlu’ndan Günün Kuponu 11.11.17

Fersu Yahyabeyoğlu'ndan Günün Kuponu 11.11.17
Fersu Yahyabeyoğlu’ndan Günün Kuponu 11.11.17

Cumartesi programı ile haftasonuna başlıyoruz ve sizler için İspanya Liga Endesa ve Almanya BBL‘den birer tane, İtalya Serie A‘dan ise 2 maç seçtim. İşte karşınızda Günün Kuponu.

Obradoiro – Gran Canaria : ÜST (158.5) / 1.70 (iddaa) & 1.90 (bets10)

Obradoiro zaman zaman maçlarda tempoyu ciddi şekilde aşağı çekip sert savunma ile rakiplerini düşük skorlarda tutabilen bir takım. Ama söz konusu Gran Canaria olunca onları durdurmak pek mümkün değil, sadece yavaşlatabilirsiniz. Bu nokta da Obradoiro maçta kalabilmek için tempoya ayak uydurup bol skor bulmak zorunda. Thomas liderliğinde de bunu yapabilecek potansiyelleri var. Çekişmeli geçmesini beklediğim maçta ev sahibinin 75 deplasman takımının da 80 baremini aşacağını düşünüyorum. Bu nedenle önerim üst seçeneği olacak.

Trento – Olimpia Milano : MS 1 (+4.5) / 1.70 (iddaa) & MS 1 (+4.0) / 1.90 (bets10)

Trento her ne kadar geçen sezon ki flaş takım kimliğinden uzak olsa da evinde dirençli bir takım. Kaybetseler de son topa kadar mücadele ediyorlar. Rakiplerini de mental ve fiziksel olarak böyle yakalamışken bu maça ekstra asılacaklarını düşünüyorum. Milano haftaiçi Euroleague’de kendi sahasında Zalgiris karşısında 94-62 ile kalp kırıcı bir mağlubiyet aldı. Bu halde çıkacakları zorlu Trento deplasmanında kazansalar bile rahat bir maç olacağını düşünmüyorum. Bu nedenle de Trento lehine açılan handikapı yanıma almayı tercih ediyorum.

Cantu – Venezia : ÜST (165.5) / 1.70 (iddaa) & ÜST (166.0) / 1.89 (bets10)

İtalya liginin son maçlarda yüksek tempolarda oynayan ve bol skorlu maçlar çıkarak iki takımı karşı karşıya geliyor. Cantu’nun savunmada ne kadar vasat bir takım olduğunu ve şuursuzca tempoyu yükselttiğini biliyoruz. Bir noktadan sonra oyuncular bireysel istatistiklerine oynamaya başlıyorlar ve bu da maçı iyice birebirlere döküyor, düzen dışına çıkıyorlar. Venezia da bu tarz rakiplere karşı rahat rahat yüksek skorlara çıkabilen bir takım. 170 sayıları rahatlıkla görebileceğimiz bir maç olacağını düşünüyorum.

Bayreuth – Alba Berlin : ÜST (159.5) / 1.70 (iddaa) & 1.90 (bets10)

Bayreuth yüksek tempoda oynayıp erken hücum eden bir takım olduğundan rakiplerini de bu tempoya çekiyorlar ve onların da kullandıkları top sayısını arttırıyorlar. Alba Berlin de bu tarz takımlara karşı geri adım atmayan, temponun içerisine girip yüksek skorlara çıkabilen bir takım. Bunu Rytas ve Bilbao maçlarında görmüştük, 179 ve 180 sayı çıkmıştı o maçlarda. Bu maçta da beklentim iki takımın da 80 sayıyı geçebileceği yönünde. Cumartesi akşamının en keyifli ve en skorlu maçlarından biri olacak.

İddaa Oranı: 8.35

Bets10 Oranı: 12.96Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

NBA Analizleri 11.03.2019

19:00: Detroit Pistons – Chicago Bulls Pazar akşamı saat 20:00’da Detroit Pistons evinde Chicago Bulls …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir