Anasayfa / Belçika Milli Takımı / Finlandiya – Belçika İddaa Tahmini 06.08.22

Finlandiya – Belçika İddaa Tahmini 06.08.22

Hazırlık Maçları kapsamında EuroBasket’de mücadele edecek iki takım bir kez daha karşı karşıya gelecek. Finlandiya Cumartesi günü saat 19:30’da Belçika‘yı konuk edecek. İddaa misafir takımın galibiyeti için oranı 1.43 olarak açıklamışken intobet henüz oran açmamış.

Finlandiya kıtanın dişli basketbol ülkelerinden biri. Hangi kadroyla maçlara çıkarlarsa çıksınlar özellikle kendi sahalarında yüksek dirençle oynuyorlar. İlk maçta da Belçika karşısında Markkanen’den yoksun olmalarına rağmen iyi direnmişlerdi ama sonunu getiremediler ve 71-75 ile kaybettiler. O maçta Nkamhoua 14 sayı, 10 ribaund ile double-double performansı sergilerken, tecrübeli Salin de 12 sayı, 2 ribaund, 2 asist ile diğer direnen isimdi. 

Belçika ise son yıllarda kıtanın yükseklişe geçen basketbol ülkelerinden biri. Koç Gjergja yönetiminde EuroBasket’de de son 8 adaylarından biri olacaklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. İlk maçta yine burada Markkanen’siz Finlandiya karşısında zorlanmışlar ama Lecomte’den gelen 18 sayı, 5 asistlik katkı sayesinde kazanmayı başardılar. Ayrıca Bako’nun da 13 sayı, 9 ribaund ile önemli işlere imza attığını belirtelim. 

İki takım arasında kağıt üstünde öyle net bir fark yok. Ama gel gelelim Belçika daha tecrübeli oyunculardan kurulu bir rotasyona sahip ve birbirlerini daha iyi oyunculardan kurulu bir ekip. Bunu da ilk maçta gösterdiler. Markkanen’den bu maçta da yoksun olacaklarını düşündüğümüzde Belçika’nın yine favori olduğunu söylemek yanlış olmaz. Formda isimler Lecomte ve Bako liderliğinde bir kez daha kazanacaklarını düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 – 1.43
intobet Oranı: –
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Almanya BBL Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Alba Berlin – Crailsheim Merlins İddaa Tahmini 02.10.23

Almanya easyCredit BBL ikinci hafta mücadelesinde Alba Berlin Pazartesi günü saat 19:30’da Crailsheim Merlins ile …