Anasayfa / 2024 Paris Olimpiyatları / Finlandiya – İspanya İddaa Tahmini 06.07.24

Finlandiya – İspanya İddaa Tahmini 06.07.24

Valencia’da düzenlenen 2024 Paris Olimpiyatarı eleme turnuvası yarı final maçında Finlandiya Cumartesi günü saat 21:30’da ev sahibi İspanya ile karşılaşacak. Hem iddaa hem de intobet misafir takımın sayı limitini 90.5 olarak açıklamışlar. 

Finlandiya grup maçlarında beklentileri karşıladı diyebiliriz. Yıldız uzunları Markkanen’den yoksun geldikleri turnuvada Bahamalar karşısında savunmada sınıfta kalıp 85 sayı üretmelerine rağmen 85-96’lık skorla kaybetmişler, ardından denk rakipleri Polonya’yı yine yüksek skorlu geçen bir mücadelenin ardından son nefeste 88-89’luk skorla geçerek grup ikincisi olup yarı final biletini kapmışlardı. Jantunen, Madsen, Nkamhoua, Salin, Maxhuni takımın öne çıkan silahları konumundalar.

Turnuvanın ev sahibi olan İspanya ideal kadrosuyla grup maçlarını oynadı ancak bu maçta Juancho’dan faydalanamayacaklarını belirtelim. Grup etabındaki 2 maçta da etkili hücum performansları ile dikkat çekmişler, zayıf Lübnan’ı tam 104 sayı atarak ve Angola’yı ise 89 sayı atarak yenmeyi bilmişlerdi. Aldama, Willy, Brown, Llull ve Brizuela takımın öne  çıkan skor opsiyonları konumundalar. Garuba ve Rudy de onlara zaman zaman destek oluyor.

İki takım arasında elbette net bir siklet farkı var ki İspanya’nın ev sahibi olduğunu da tekrar belirtelim. Bu ortamda ibre onlardan yana, net favori olduklarını düşünüyorum. Ama yine de bu tarz tamam mı devam mı maçlarında handikap bahislerini riskli görüyorum. Bunun yerine her iki takımın da grup aşamasında sergiledikleri yüksek tempo ve hücum odaklı basketbolu devam ettireceklerini artı Finlandiya’nın yumuşak savunmasını da düşünerek İspanya’nın kazanırken 90 baremini aşmasından yana bir tercih yapacağım. 

İddaa Oranı: Deplasman ÜST (90.5) – 1.46
intobet Oranı: Deplasman ÜST (90.5) – 1.74
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Kanada Basketbol Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Winnipeg Sea Bears – Calgary Surge İddaa Tahmini 24.07.24

Kanada Ligi Batı Konferansı mücadelesinde Winnipeg Sea Bears Çarşamba günü saat 03:00’da Calgary Surge ile …