Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Finlandiya – İsveç İddaa Tahmini 30.06.22

Finlandiya – İsveç İddaa Tahmini 30.06.22

2023 FIBA Dünya Kupası Avrupa elemeleri C grubunda Finlandiya Perşembe günü saat 18:30’da İsveç ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Bets10 misafir takım lehine 5.5 handikap belirlemişler.

Finlandiya gruptaki ilk 4 maçından 3 tanesini kazandı ve Slovenya’nın önünde liderlik koltuğunda oturuyor. Evlerinde oynadıkları ilk 2 maçta Hırvatistan’ı 6 ve Doncic başta olmak üzere yıldızlarından yoksun olan Slovenya’yı böyle yakalamışken 10 sayı farkla geçmeyi başarmışlardı. Elemelerin ilk bölümünde takımı Salin, Jantunen, Maxhuni üçlüsü taşımışlardı. Bu isimlerle beraber Koponen, Valtonen, Madsen ve 4 yıl sonra milli takıma dönen NBA oyuncusu Markkanen koç Dettman’ın en güvendiği isimler olacaklar.

İsveç ise ilk 4 maçından 2 tanesini kazanabildi ve Slovenya’nın averajla gerisinde 3. sırada yer buldu kendisine. Deplasmanda oynadıkları 2 maçta Slovenya’ya 5 sayı farkla yenilirken, grubun hayal kırıklığı yaratan ekibi Hırvatistan’ı ise 6 sayı farkla geçmişlerdi. Elemelerin ilk bölümünde Hakanson, Borg ve Gaddefors takımı taşıyan isimlerdi. Bu maçta da bu isimlere ek olarak Birgander, Pantzar, Spires, Andersson takımın güvendiği diğer isimler olacaklar. 

Finlandiya bu maçı kazanır ve Hırvatistan Doncic ve Dragic’in kadroda bulunduğu Slovenya’ya kaybederse ikinci tur biletini cebine koymuş olacak. Tek yenilgilerini İsveç’teki maçta 10 sayı farkla almışlardı. Ama o günden bugüne çok şey değişti. Hem daha formda ve derli toplu bir takım var karşımızda hem de NBA oyuncusu Markkanen de kadroda yer alıyor. 4 yıldır milli formayı giyemiyor ve bu seviyelerde ne kadar fark yaratabildiğini o zaman da görmüştük ki artık daha tecrübeli bir oyuncu. Bu maçta onun liderliğinde taraftarları önünde hata yapmayacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-5.5) – 1.49
Bets10 Oranı: MS 1 (-5.5) – 1.69
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Rico Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Vaqueros de Bayamon – San German İddaa Tahmini 19.08.22

Porto Riko Ligi final serisi 5. maçında Vaqueros de Bayamon Cuma günü saat 03:00’da San …