Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / Furkan Korkmaz:”Bu sezon rotasyonda olmak istiyorum.”

Furkan Korkmaz:”Bu sezon rotasyonda olmak istiyorum.”

Eylül ayında oynayacağımız 2019 FIBA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri için milli takım kampında olan Furkan Korkmaz, beIN Sports’un sorularını yanıtladı.

Genç yıldızımız, gelecek sezon Philadelphia 76ers ile ilgili hedeflerini anlattı, LeBron’un Batı’ya gidişini avantaj olarak değerlendirerek iddialı açıklamalarda bulundu.

Furkan Korkmaz’ın açıklamaları şu şekilde:

İlk sezon benim için alışma ve gelişme sezonu olarak geçti ama bu sezon rotasyonda olmak istiyorum. Her maç 5 dakika olur 10 dakika olur bunun için tabii ki bir şey söyleyemem ama benim için önemli olan rotasyonda olmak ve artık benim de orada söyleyecek sözüm olduğunu düşünüyorum bu sene.

Tabii ki LeBron James çok büyük bir isim, bunu tartışamayız. LeBron James’in Batı Konferansı’ndan ayrılmasıyla bizim şansımızın da arttığını düşünüyorum. Doğu Konferansı’nda bu yıl daha farklı bir rekabet olacak. Hatırlatmak gerekirse zaten Boston Celtics ile Philadelphia 76ers arasında tarihsel bir rekabet ver.Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Sırbistan – Türkiye İddaa Tahmini 16.08.19

Dünya Kupası hazırlıkları kapsamında Yunanistan’ın ev sahipliğinde düzenlenecek turnuvada Sırbistan Cuma saat 18:00’da Türkiye ile …