Anasayfa / Genel / Galatasaray İstanbul BBSK Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 9 Nisan 2017

Galatasaray İstanbul BBSK Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 9 Nisan 2017

9 Nisan Pazar günü saat 17:00’de başlayacak Türkiye Basketbol Süper Ligi mücadelesinde Euroleague macerası sona eren Galatasaray son haftaların formda takımı İstanbul BBSK’yı ağırlayacak. En iyi bürolardan biri olan Bets10’da deplasman takımı lehine 12.5 handikap açılırken toplam sayı limiti ise 162.0 olarak set edilmiş. İddaa’da 732 koduyla açılan maçta deplasman takımı lehine 12.5 handikap açılırken toplam sayı limiti de 160.5 olarak set edilmiş.

Koç Ataman yönetimindeki sarı kırmızılılar Euroleague’in ilk bölümünde yapılan yanlış transferlerinde etkisiyle oyun kurucusuz olarak kötü bir performans sergilemişlerdi. Bunun cezasını da son haftalarda iyi oynamalarına rağmen çektiler ve play-off yapamadılar. Ama son haftalarda oynadıkları pozitif basketbolla takdiri hakettiler. Artık tamamen lige konsantre durumdalar ve bu basketbolu sürdürürlerse de çok can yakacakları kesin. Ligde şuanda 14 galibiyetle 6.sıradalar ve üst sıralara çıkmaları zor olsa da alttan gelen Karşıyaka ve Gaziantep’e dikkat etmeleri gerekiyor. McCollum’ın gelmesiyle eksikler tamamlandı ve ligde daha rahat durumdalar oyun kurucu pozisyonunda, bu maçta da en önemli silahları olacak. Kaptan Sinan ve Micov da yine ön plana çıkacak isimler olacaklardır. Hücum anlamında ligin orta şekerli takımlarından biri sarı kırmızlılar, maç başına 80 sayı atıyorlar. İşin savunma tarafında ise ligin iyi takımları arasındalar, ortalama 77 sayı görüyorlar potalarında ve 6.sıradalar. Son maçlarda ise bu ortalamalarının aksine bol skorlu maçlar izledik, 3 maçta da 160.5 baremi rahat geçildi.

İstanbul BBSK şuanda 9 galibiyetli Yeşilgiresun ile birlikte 10.sırayı paylaşıyorlar ve play-off potasından sadece 2 maç uzaktalar. Ancak son maçlarda iyi mücadele etmelerine rağmen galibiyet çıkaramadılar. Geçen hafta son topta Darüşşafaka Doğuş’a kaybettiler 1 sayıyla. Armand ve Klobucar bu maçta koç Erdoğan’ın en önemli kozları olacaklar. Bununla birlikte Markota, McCauley ve Gagic ile etkili bir pota altına sahipler. Boyalı alanda dar bir rotasyonu olan Galatasaray’a karşı bunu avantaja çevirmeye çalışacaklar. Ortalama 77 sayı buluyorlar ve bu alanda vasat takımlardan biri konumundalar. Savunmada da benzer şekilde 13.sıradalar ve 83.3 pota görüyorlar potalarında. Son maçlarda ise bu ortalamaların aksine maçları genelde yüksek skorlu geçiyor, son 4 maçlarından 3 tanesinde 160.5 baremi aşıldı. 

Son maçlarda hücum performansları yükselen, fazlasıyla hücum opsiyonu bulunan iki takımın mücadelesinde elbette ev sahibi Galatasaray maçın favorisi ancak açılan handikap bana riskli geldi. Bunun yerine ritim bulmuş bu iki takımın mücadelesinde bol skor olacağını düşünerek üst seçeneğini öneriyorum.

İddaa Oranı: Üst (160.5) / 1.70

Bets10 Oranı: Alt (162.0) / 1.90Hakkında basketboltahmin

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

New York Knicks – Toronto Raptors İddaa Tahmini (2) 22.12.22

NBA normal sezon mücadelesinde New York Knicks, çarşambayı perşembeye bağlayan gece saat 03:30’da Toronto Raptors ile Madison …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir