Anasayfa / Aliağa Petkim Spor / Gaziantep – Aliağa Petkim Spor İddaa Tahmini 08.01.23

Gaziantep – Aliağa Petkim Spor İddaa Tahmini 08.01.23

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 14. hafta mücadelesinde Gaziantep Pazar günü saat 15:30’da Aliağa Petkim Spor ile karşılaşacka. intobet misafir takım lehine 4.5 handikap bellirlemişken İddaa ise bu maça oran açmamış.

Gaziantep sakatlıkların da etkisiyle bir türlü istenen seviyeye çıkamadı şuana kadar. Son 5 maçlarından 4 tanesini kaybederek 4 galibiyette kaldılar. Play-off potasından 2 adım uzaktalar ama 1 maçlarının da eksik olduğunu belirtelim. Dolayısıyla bu maçı kazanarak ilk yarı sona erene kadar ilk 8 içerisinde yer alıp Türkiye Kupası bileti kapabilmek adına şanslarını sürdürmek istiyorlar. Evlerindeki son 2 maçlarına baktığımızda Europe Cup 2. tur grubu ilk maçında Kalev’i tam 15 sayı farkla ve ligimizin formda ekiplerinden Merkezefendi’yi ise son nefeste 2 sayı ile geçtiklerini görüyoruz, yani kalelerini iyi korumaya başladılar.

Petkim ise sezonun ilk bölümünde sürpriz sonuçlar alarak iyi bir sekans yakalamıştı ama saman alevi gibi yanıp hemen söndüler, son 5 maçlarından 4 tanesini kaybettiler. Ayrıca deplasman karnelerine baktığımızda ise 4 maçtır galibiyete hasret kaldıklarını, çok formsuz olduklarını görebiliriz. Son 2 deplasman maçlarında play-off takımlarına çift haneli farklarla kaybetmişlerdi; İzmir derbisinde Karşıyaka’ya tam 21 sayı farklar ve Tofaş’a ise 13 sayı farkla yenilmişlerdi. Webster’ın yerine transfer edile Booth bu maçta ilk kez forma giyecek. 

Koç Açık’ın öğrencileri Egbunu’nun geri dönmesi ve Frankamp’ın ritim bulmasıyla beraber son haftalarda kesinlikle daha iyi daha pozitif bir basketbol oynuyorlar ki evlerinde de bunu daha net gösterdiler. Petkim gibi kağıt üstünde kendi sikletlerinde olmayan ama puan tablosunda şuanda direkt rakiplerinden biri olan rakip karşısında işi son derece ciddiye alacaklarını düşünüyorum. 5 yabancının tamamını da devreye sokarak kalite farkını sahaya yansıtacaklarını, kazanırken düşük handikapı da aşacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: –
intobet Oranı: MS 1 (-4.5) – 1.68
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Euroleague iddaa tahmin ve analizleri

Olympiakos – Maccabi Tel Aviv İddaa Tahmini 27.01.22

Turkish Airlines Euroleague 21. hafta mücadelesinde Olympiakos Cuma günü saat 22:30’da Maccabi Tel Aviv ile …