Anasayfa / Frutti Extra Bursaspor / Gaziantep – Frutti Extra Bursaspor İddaa Tahmini 02.01.22

Gaziantep – Frutti Extra Bursaspor İddaa Tahmini 02.01.22

ING Basketbol Süper Ligi 15. hafta mücadelesinde Gaziantep Pazar günü saat 13:00’da Frutti Extra Bursaspor ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin galibiyeti için 1.43 oran açıklamışken Bets10 ise oranı 1.68 olarak belirlemiş.

Gaziantep ligimizin en formda ve iyi basketbol oynayan takımlarından biri. Son 3 maçlarından 2 tanesini kazandılar ve toplamda 14 maçtan 9 tanesini galibiyetle kapatarak, averajla 5. sırada yer alıyorlar. Bu maçı da kazanmaları durumunda rakiplerin alacakları sonuçlara göre ilk yarıyı 3. sırada bitirme şansları var, bu da onları Türkiye Kupası’nda avantajlı konuma sokacak. Son maçlarında Sinan Erdem’de konuk oldukları Efes’i 83-93 gibi net bir skorla yenerek de ne kadar formda olduklarını kanıtlamış oldular. O maçta Gulley’nin yokluğunda Doyle kariyerinin en iyi maçlarından birini oynamış ve 32 sayı, 3 ribaund ile yıldızlamıştı. Peterson 28 sayı, 5 ribaund, 7 asist ve Kaba da 20 sayı, 12 ribaund ile galibiyetin diğer mimarları oldular. Bu maçta da Gulley’den faydalanamayacaklar.

Bursaspor ise ligimizin orta altı takımlarından biri. 14 maçlarından sadece 6 tanesini kazanabildiler ve bu maçı kaybetmeleri durumunda Türkiye Kupası’na katılma şansları kalmayacak ki kazansalar bile averaj hesaplarına kalmış durumda işleri. Üst üste maçlarını kaybettikten sonra geçen hafta BGL takımı ile sahaya çıkan zayıf rakipleri Afyon’u farklı yenerek moral bulmuşlardı. BU maçtan önceki son 3 deplasman maçlarını ise üst üste kaybettiler, Telekom ve Daçka’ya son nefeste, Bahçeşehir’e ise 21 sayı farkla yenilmişlerdi. 

İki takım arasında belki kağıt üstünde ciddi farklar yok ama sahada oynanan basketbol konusunda Gaziantep’in net olarak önde olduğunu söyleyebiliriz. Evet evlerinde ilginç şekilde kötü sonuçlar aldılar son maçlarda ama bu kez Efes galibiyetinin morali ve motivasyonuyla taraftarları önünde hata yapmayacaklarını, Gulley’den faydalanamayacak olsalar da Doyle, Peterson, Kaba liderliğinde formsuz Bursaspor karşısında kazanarak evlerindeki karnelerini de düzeltip Türkiye Kupası’na avantakjlı bir konumda gireceklerini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.43
Bets10 Oranı: MS 1 – 1.68
Güven Endeksi: 9Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Almanya BBL iddaa tahmin ve analizleri

Heidelberg – FC Bayern Munich İddaa Tahmini 23.01.22

Almanya easyCredit BBL 18. hafta mücadelesinde Heidelberg Pazar saat 20:00’da FC Bayern Munich ile karşılaşacak. …