Anasayfa / Gaziantep / Gaziantep – HDI Sigorta Afyon Belediyespor İddaa Tahmini 25.09.21

Gaziantep – HDI Sigorta Afyon Belediyespor İddaa Tahmini 25.09.21

ING Basketbol Süper Ligi açılış haftasında Gaziantep Cumartesi saat 15:30’da HDI Sigorta Afyon Belediyespor ile karşılaşacak. Bets10 misafir takım lehine 8.5 handikap belirlemişken İddaa ise bu maça oran açmamış.

Yeni koçu Tutku Açık ile sezona hazırlanan Gaziantep, kadrosunu da büyük ölçüde yeniledi. Peterson, Doyle, Gulley, Luther, Kaba takımın yeni yabancıları olurken, İsmail Cem, Alp, Orhan takımda kalmaya devam eden, Dusan Cantekin ile Tevfik de yeni eklenen yerli isimler oldular. Hazırlık döneminde Luther haricindeki 4 yabancıdan çok iyi katkı alan güneydoğu ekibi, ilk 6 maçlarını üst üste kazanmış, sonrasında Galatasaray’a kaybetmişti. Son maçta ise Telekom’u 78-74 ile yenerek sezona moralli girmeyi başarmışlardı. 

Afyon da yeni bir koçla, Faruk Beşok’la sezona hazırlandı. Ligin en düşük bütçeli takımlarından biri olan Afyon’da yeni yabancılar Campbell, Shorter, Andric, Tarolis ve Buckner takımın iskeletini oluşturuyorlar. Merthan, Ege Havsa, Ergi, Efe ve Ayberk’den oluşan yerli rotasyonları BSL seviyesi için çok yetersiz. Açıkçası bu isimler TBL takımlarında bile ilk beş başlayacak seviyede değiller. Hal böyle olunca da hazırlık maçlarında çok zorlandıklarını gördük, bu sezon maalesef düşme adaylarından biri konumundalar net olarak.

İki takım arasında hem kalite hem de form anlamında net farklar var. Gaziantep kurduğu iyi kadroyu kağıt üstünde bırakmadı ve sahaya performans olarak da çok iyi yansıttı hazırlık maçlarında, 6 galibiyetlik seriyle beraber 8 maçtan 7 tanesini kazanmayı bildiler. Bu maçta da kendi sahalarında, uzun süredir özledikleri taraftar desteğini de arkalarına alarak dominant bir performans sergileyeceklerini, yeni oyuncuları ile yeteri kadar hazırlık maçı yapmamış, hazır olmayan bir Afyon karşısında çift haneli farklarla kazanacaklarını düşünüyorum. Alternatif olarak da Gaziantep’in sert savunmasına ve Afyon’un kısır hücum performansına güvenerek alt seçeneğini önereceğim. 

İddaa Oranı: MS 1 (-7.5) – 1.51
Bets10 Oranı: MS 1 (-8.5) – 1.66
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Mets de Guaynabo – Leones de Ponce İddaa Tahmini 22.10.21

Porto Riko Ligi çeyrek final serisi 6. maçında Mets de Guaynabo Cuma saat 03:00’da Leones …