Anasayfa / Almanya Pro A / Giessen – Rasta Vechta İddaa Tahmini 26.05.23

Giessen – Rasta Vechta İddaa Tahmini 26.05.23

Almanya Pro A yarı final serisi 4. maçında Giessen Cuma günü saat 20:30’da Rasta Vechta ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet ev sahibi lehine 4.5 handikap belirlemişler.

Giessen normal sezonu 4. sırada bitirdiği için play-off’a saha avantajı ile başladı. Bunun da artısını kullanarak denk rakiplerinden Dresden’i 3-0 ile süpürmüşlerdi. Ancak final serisinde zorlanıyorlar şuana kadar. Deplasmandaki 2 maçta 17 ve 22 sayı farkla ağır yenilgiler alırken evlerinde ise son nefeste 79-76 ile kazanmışlardı. Şimdi deplasmanda tamam mı devam mı maçına çıkacaklar. 88-66 ile kaybettikleri son maçta Justin Martin 15 sayı ve Miksic 11 sayı ile yegane çift haneli skor katkısı verebilen isimlerdi.

Vechta ise normal sezonu lider bitirmiş olan ve BBL’ye göz kırpan bir ekip. Çeyrek finalde Hagen’i 3-0 ile beklendiği gibi rahat çekilde süpürürken burada yarı final serisinde ise saha avantajını gayet iyi kullanarak farklı 2 galibiyet almıştı. Artık final biletinden sadece 1 galibiyet uzaktalar. Evlerinde tam 22 sayı farkla kazandıkları ve 88 sayı ürettikleri son maçta Joel-Sadu Aminu 22 sayı, Andrew Jones 15 sayı ve Lodders 10 sayı ile galibiyeti getiren başlıca isimlerdi.

İki takım arasındaki seviye farkını özellikle Vechta’nın sahasında oynanan 2 maçta net olarak görmüştük. Evet Vechta şimdi deplasmanda olacak ama seriyi uzatmamak ve rakibini umutlandırmamak adına sürprize izin vermeyeceklerini düşünüyorum. Zaten buradaki ilk maçı sonuna kadar getirmişler ama 3 sayı farkla kaybetmişlerdiş. Bu kez Aminu ve Jones liderliğinde işi sıkı tutacaklarını, düşük farklarla da olsa kazanarak seriyi tamamlayıp finale gideceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-4.5) – 1.49
intobet Oranı: MS 2 (-4.5) – 1.70
Güven Endeksi: 6Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Caribbean Storm Islands – Sabios de Manizales İddaa Tahmini 08.06.23

Kolombiya Ligi B grubu mücadelesinde Caribbean Storm Islands Perşembe günü saat 04:00’da Sabios de Manizales …