Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Gine – Uganda İddaa Tahmini 28.08.22

Gine – Uganda İddaa Tahmini 28.08.22

Fildişi’nin Abidjan kentinde düzenlenen fanusta oynanacak 2023 FIBA Dünya Kupası Afrika elemeleri E grubu mücadelesinde Gine Pazar günü saat 19:00’da Uganda ile karşılaşacak. intobet Gine lehine 7.5 handikap belirlemişken İddaa ise bu maça oran açmamış.

Gine kıtanın zayıf halkalarından birisi, 8 maçlarından sadece 1 tanesini kazanabildiler. Buradaki ilk 2 maçlarında güçlü rakiplere farklı kaybettiler. Önce Yeşil Burun’a 17 sayı farkla sonra da Nijerya’ya 19 sayı farkla kaybettiler. 70 sayı üretebildikleri o son maçta savunmada ise sınıfta kalıp tam 89 sayı yemişlerdi. Diaby 17 sayı, 4 ribaund, 4 asist, Evans 14 sayı, 4 ribaund, 3 asist ve Sy 12 sayı, 3 ribaund ile direnmeye çalışan isimler olmuştu.

Uganda ise grubun hayal kırıklığı yaratan ekiplerinden biri oldu. Güçlü rakiplere karşı direnebileceğini, hatta sürprizler yapabildiklerini de daha önce görmüştük. Ama şuana kadar çıktıkları 6 maçtan sadece birini kazanabildiler. En azından en iyi üçüncü için yarışa dahil olabilmeleri için artık hata yapma lüksleri kalmadı. Son maçta güçlü Fildişi’ne zaman zaman direnserler de 80-91 ile kaybetmişlerdi, o maçta Opong 18 sayı, 6 ribaund, Enabu 16 sayı, 4 ribaund, 5 asist ve Wainright 16 sayı, 7 ribaund ile öne çıkan isimler olmuşlar ama yetersiz kalmışlardı.

İki takım arasında net bir kalite ve seviye farkı var. Uganda her ne kadar şuana kadar istediği sonuçları alamamış olsa da Opong, Enabu ve Wainright gibi silahlarıyla aslında kıtadaki bir çok takımdan üstün. Bu maçta da zayıf Gine karşısında artık istedikleri çıkışı yakalayacaklarını tahmin ediyorum. En azından en iyi 3. yarışında yer alabilmek adına artık kaybetme lüksleri yok. Bu bilinçle zayıf rakiplerini dominant bir oyunla yeneceklerini, hatta çift haneli farkları bile yakalayabileceklerini tahmin ediyorum.  

İddaa Oranı: –
intobet Oranı: MS 2 (-7.5) – 1.75
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

ABA League iddaa tahmin ve analizleri

FMP Beograd – Mega Bemax İddaa Tahmini 03.10.22

Adriyatik Ligi açılış haftası mücadelesinde FMP Beograd Pazartesi günü saat 19:00’da Mega Bemax ile karşılaşacak. …