Anasayfa / Gipuzkoa / Gipuzkoa – Obradoiro İddaa Tahmini 27.03.21

Gipuzkoa – Obradoiro İddaa Tahmini 27.03.21

İspanya Liga Endesa 28. hafta mücadelesinde Gipuzkoa Cumartesi saat 22:45’de Obradoiro ile karşılaşacak. İddaa misafir takımın galibiyeti için 1.60 oran açıklamışken Bets10 ise oranı 1.82 olarak belirlemiş.

Gipuzkoa tartışmasız bu sezonun en zayıf halkalarından biri, 6 galibiyetle düşme hattında yer alıyorlar ve kadro kalitesi anlamında da kendileri gibi düşme hattında yer alan ekiplerin de gerisindeler. Son 4 maçlarından 3 tanesini kaybettiler, denk rakiplerinden Bilbao ve Fuenlabrada’ya kaybederken konuk ettikleri güçlü Valencia karşısında ise rakibin konsantrasyon düşüklüğünü iyi kullanarak farklı bir galibiyet almışlar, büyük sürprize imza atmışlardı. Geçen hafta ise Granca’ya deplasmanda 9 sayı farkla yenildiler. Okouo 23 sayı ve Faggiano 17 sayı ile direnmeye çalışan isimler olmuşlardı. Tomas dışında eksikleri yok.

Obradoiro ise son haftalarda üst üste kötü sonuçlar aldı ve 7-18’lik dereceleriyle artık düşme hattından sadece 1 adım uzaktalar, tehlikeli sularda yüzüyorlar. Son galibiyetlerini 30 Ocak’ta Bilbao karşısında almışlardı, 8 maçtır kaybediyorlar ve artık reaksiyon gösterme zamanları geldi de geçiyor. Bu maçın da o reaksiyon için uygun olacağını düşünüyorum ki önemli eksikleri bulunmuyor. Robertson, Birutis, Beliauskas, Daum ve Czerapowicz gibi isimlerle üstünlük kurmalarını bekliyorum.

Her ne kadar puan tablosuna baktığımızda iki takım arasında bir fark yokmuş gibi görünse de durum öyle değil. Obradoiro kağıt üstünde çok daha iyi bir takıma sahip ama son haftalarda gerek güçlü takımlarla oynamalarının etkisi gerekse şanssızlık nedeniyle üst üste maçlar kaybedip kötü bir serinin içine girdiler. Bu seriden acilen kurtulmak istiyorlar ve bu maçta deplasmanda da olsalar denk rakipleri karşısında agresif oynayacaklarını, özellikle Birtus’i içerden Robertson’u dışarıdan verimli kullanacaklarını ve kazanarak düşme potasından bir adım daha uzaklaşacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 – 1.60
Bets10 Oranı: MS 2 – 1.82
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Glasgow Rocks – Manchester Giants İddaa Tahmini 16.04.21

İngiltere Ligi mücadelesinde Glasgow Rocks Cuma saat 21:30’da Manchester Giants ile karşılaşacak. İddaa misafir takım …