Anasayfa / NBA / Golden State Warriors – LA Clippers İddaa Tahmini 14.04.19

Golden State Warriors – LA Clippers İddaa Tahmini 14.04.19

Batı konferansı play-off ilk turu ilk maçında pazar sabaha karşı 03:00’da Golden State Warriors evinde LA Clippers ile karşılaşacak. Maç için iddaa toplam sayı limitini 232,5 olarak, bets10 ise 235,5 olarak açıklamış.

Golden State Warriors geçtiğimiz iki sezonun şampiyonu olarak bu sezon normal sezonda gerek takım içinde oyuncuların birbiriyle yaşadığı sorunlar gerekse sakatlıklardan dolayı ritim bulmakta zorlandı. DeMarcus Cousins’in sakatlıktan dönüşüyle birlikte ocak ayının ortasından all-star arasına kadar tam kadro oldukları dönemde iyi bir ivme yakaladılar. Sezon içinde yaşadıkları tüm sorunlara rağmen batı konferansını lider bitirmeyi başardılar.

LA Clippers ise birçok otoriteyi şaşırtarak batı konferansında sezonun başından itibaren rekabetçi çizgisini korudu ve sekizinci sıradan da olsa play-off oynamaya hak kazandı. Takas döneminde takım ana skor opsiyonlarından Tobias Harris’i takasla göndermelerine rağmen Lou Williams ve Danilo Gallinari’nin üzerindeki sorumluluğu arttırarak çizgilerini korumayı başardılar.

Golden State Warriors geçtiğimiz iki sezona göre performans olarak aşağıda kalsa da ligin hala en verimli hücum takımlarının başında geliyor. Takımda sakatlığı bulunan Stephan Curry LA Clippers karşısında görev alacak. Warriors’ın bu sezon en büyük handikabı takım savunmasında yaşadıkları sıkıntı oldu. Normal sezonu savunma verimliliğinde 11. sırada tamamladılar. Fakat son 1 aylık dönemde sezon geneline oranla çok daha iyi savunma yaptıklarını söylemek yerinde olur.

LA Clippers ise normal sezonun son 5 maçında 3 mağlubiyet alarak batı konferansında sekizinci sıraya geriledi. Kadro kalitesi olarak batı konferansının en zayıf halkası durumundalar. Sezon içinde kenardan gelen oyunculardan en çok katkı alan takım oldular. Lou William ve Montrezl Harrell takımın sürükleyici parçaları oldular.

İki takım arasında bu sezon oynanan 4 maçtan 3’ünü Golden State Warriors kazandı. Bu maçlarda ortalama 233,5 sayı çıktı. LA Clippers’ın son dönemde savunma kurgusunu oturtan Golden State Warriors karşısında hücumda zorlanmasını bekliyorum. Tercihim alt.

Tahmin: Alt limit:232,5 oran:1.70 iddaa

Tahmin: Alt limit:235,5 oran:1.69 bets10

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Utah Jazz – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini 10.12.2019

Utah Jazz 10 Aralık 2019 Salı günü saat 05:00’da Salt Lake City Vinvnit Smart Home …