Anasayfa / NBA / Golden State Warriors – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini 26.12.2018

Golden State Warriors – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini 26.12.2018

Golden State Warriors çarşamba sabaha karşı 04:00’da evinde Los Angeles Lakers ile karşılaşacak. Maç için iddaa ev sahibi aleyhine -8,5 sayılık handikap belirleyip toplam sayı limitini 234,5 olarak açıklamış. Bets10 ise ev sahibi aleyhine -7,5 sayılık handikap belirlerken toplam sayı barajını 235,5 olarak tespit emiş.

İki takımın da sorunları bulunuyor. Golden State Warriors bu sezon ligin en verimli hücum eden takımıyken savunma anlamında Draymond Green’in düşük performans sergilemesi ve takımın çemberi savunma zafiyeti yüzünden sıkıntı çekiyor. Yine de sezonun geride kalan bölümünde 34 maçta 23 galibiyet elde ettiler ve batı konferansında ikinci durumdalar.

Los Angeles Lakers’ın sorunu ise işler sıkıştığında tüm yükün neredeyse LeBron James’in omuzlarına yüklenmesi. Kadro olarak her ne kadar potansiyelli oyunculardan oluşsalar da sezonun geride kalan bölümünde sergiledikleri basketbolla gerçek manada bir şampiyonluk adayı değiller. Bunun en açık göstergesi Lakers hakkında çıkan takas dedikoduları. Son olarak Anthony Davis’in takıma katılacağına dair söylentiler yankı buldu.

Golden State Warriors bu sezon evinde oynadığı maçlarda zorlanmasına rağmen sadece 3 kez mağlup oldu. Lakers ise deplasmanda çıktığı 16 maçta sadece 7 galibiyet alabildi. Özellikle ligin elit takımlarına karşı dış saha maçlarında oldukça zorlandılar. Aldıkları Denver Nuggets, Toronto Raptors mağlubiyetlerinde maçın içine girmekte büyük sıkıntılar yaşadılar.

Los Angeles Lakers için bu sezon bir geçiş yılı. Kadrolarına takas dönemi bitmeden veya en geç yaz döneminde bir süper yıldız daha katmak istiyorlar. Golden State Warriors ise bu sezon üst üste üçüncü şampiyonluk için mücadele ediyor. Bu anlamda sezonun başında gerek sakatlık gerekse takım içi yaşanan sorunlardan sezon başında ritim bulamamaları anlaşılabilir.

Bu bir mesaj maçı olacak. LeBron James’ın takımlarıyla Golden State Warriors 5 yıldır NBA finallerinde karşılaşıyor. Bu anlamda iki takımın da savunmaya her zamankinden daha fazla önem vereceğini düşünüyorum. Tercihim alt.

Tahmin: Alt limit:234,5 oran:1.70 iddaa

Tahmin: Alt limit:235,5 oran:1.90 bets10

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Atlanta Hawks – New York Knicks İddaa Tahmini 12.03.2020

NBA Ligi’nde Doğu ekiplerini karşı karşıya getirecek maçta Atlanta Hawks Perşembe gecesi saat 02:30’da New …