Anasayfa / FC Barcelona / Gran Canaria – FC Barcelona İddaa Tahmini 29.05.22

Gran Canaria – FC Barcelona İddaa Tahmini 29.05.22

İspanya Liga Endesa play-off serisi 2. maçında Gran Canaria Pazar günü saat 22:00’da FC Barcelona ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Rexbet ev sahibi lehine 8.5 handikap belirlemişler. 

Granca normal sezonu 8. sırada bitirmiş olsa da Endesa’nın dişli takımlarından biri olduğunu bir çok maçta göstermişti. Nitekim serinin ilk maçında da güçlü rakipleri karşısında Blaugrana’da beklenenden fazla direndiler bana göre. Savunmada biraz daha vidaları sıkabilseler maçı tek hanelere getirebilirlerdi ama olmadı ve 93-82 ile kaybettiler. O maçta Slaughter 13 sayı, 2 asist ve Pustovyi 12 sayı, 4 ribaund ile yegane çift haneli skor katkısı verebilen isimlerdi. 

Koç Saras’ın öğrencileri Euroleague’de istediğini alamamış olsa da Endesa’da son şampiyon ünvanı ile sezonu lider olarak tamamlamyı başarmışlardı. Dolayısyla finaller dahil olmak üzere tüm play-off boyunca ev sahibi avantajına sahip konumdalar. Bu serideki ilk maçta da sahalarının avantajını kullanarak 93-82 ile kazanmayı bilmişlerdi. Hücumda çok verimli oynadıkları o maçta Davies 16 sayı, 6 ribaund, Exum 15 sayı, 5 ribaund, 3 asist, Mirotic 13 sayı, 6 ribaund ve Calathes 10 sayı, 9 ribaund, 12 asist ile öne çıkan isimlerdi. İlk maçta çarpışma sonucu fenalaşan milli oyuncumuz Sertaç, durumu iyi olsa da bu maçta tedbir amaçlı oynamayacak.

İki takım arasında elbette net bir seviye farkı var. Barça, Euroleague’i 3. sırada tamamlamış olan, Endesa’nın son şampiyonu ünvanına sahip çok güçlü bir takım. İlk maçta da evlerinde gereken her anda bunu sahaya yansıtarak 11 sayı farkla kazanmışlardı. Ama Granca da sezon boyunca evinde yüksek dirençli oynayan bir takım ve kazansalar da kaybetseler de taraftarlarına güzel şekilde veda etmek isteyeceklerini düşünüyorum. Bu maçta Ennis, Brussino, Shurna gibi isimlerin Pustovyi ve Slaughter’a daha fazla destek olacaklarını, kaybetseler de bir kez daha çift haneli farklar yemeyeceklerini tahmin ediyorum.

İddaa Oranı: MS 1 (+8.5) – 1.49
Rexbet Oranı: MS 1 (+8.5) – 1.66
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Rico Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Piratas de Quebradillas – Indios de Mayaguez İddaa Tahmini 28.06.22

Porto Riko Ligi mücadelesinde Piratas de Quebradillas Salı günü saat 03:00’da Indios de Mayaguez ile …