Anasayfa / Granada / Granada – Joventut Badalona İddaa Tahmini 24.05.23

Granada – Joventut Badalona İddaa Tahmini 24.05.23

İspanya Liga Endesa 34. ve son hafta mücadelesinde Granada Çarşamba günü saat 21:30’da Joventut Badalona ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 2.5 handikap belirlemişler.

Granada ligin yeni ekiplerinden birisi. Son 2 maçlarını üst üste kazanarak 10 galibiyete ulaştılar ama halen düşme hattından kurtulabilmiş değiller. Ayrıca direkt rakiplerinden biri olan Betis karşısında ikili averajda da gerideler. Ama onlar kapanışı Real karşısında yapacak dolayısıyla kaybetmeleri yüksek ihtimal, yani Granada bu maçı kazanırsa ligde kalmayı garantilemiş olacak kim kaybetmeleri durumunda zaten lige veda ediyorlar! 2 maçlık mini galibiyet serilerinde burada denk rakiplerden Zaragoza’yı 3 ve Betis’i deplasmanda 6 sayı farkla geçmişlerdi. Moore ve Todorovic’den faydalanamayacaklar. 

Badalona ise son dönemde aldığı kötü sonuçlarla ana hedefi olan ilk 4 sıradan uzaklaştı. Son 5 maçlarından 4 tanesini kaybettiler ve 19 galibiyette kaldılar. Bu maçı kazansalar da kaybetseler de Granca’nın alacağı sonuçta sezonu 6 ya da 7. sırada bitirmelerini etkileyecek. Diğer taraftan Real’in ligi ikinci mi üçüncü mü bitireceği net olmadığı için onlardan kaçma gibi bir taktiğe de giremeyecekler. Deplasman karnelerine baktığımızda ise üst üste 3 maçlarını kaybettiklerini görüyoruz. Son olarak alt sıra ekiplerinden Zaragoza’ya konuk olmuşlar ve 10 sayı fark yemişlerdi.

Elbette kağıt üstünde Badalona rakibinden birkaç adım önde olan, daha kaliteli daha tecrübeli bir takım. Ama zaten play-off biletini garantilediler ve sıralama açısından da yapacakları pek bir manevra yok rakip netleşmediği için. Dolayısıyla bu ortamda sadece bir fomalite maçına çıkacaklar demek yanlış olmaz. Diğer taraftan Granada’nın ise ligde kalmak adına kazanmak zorunda olduğu bir maç! Bu motivasyonla rakibi de böyle düşük ve hedefsiz yakalamışken düşük farkla da olsa kazanabilirler diye düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-2.5) – 1.53
intobet Oranı: MS 1 (-2.5) – 1.72
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İspanya Liga Endesa iddaa tahmin ve analizleri

Joventut Badalona – Cazoo Baskonia İddaa Tahmini 30.05.23

İspanya Liga Endesa çeyrek final serisi 2. maçında Joventut Badalona Salı günü saat 22:00’da Cazzo …