Anasayfa / Fransa Betclic ELITE Pro A / Gravelines – Pau Orthez İddaa Tahmini 23.12.21

Gravelines – Pau Orthez İddaa Tahmini 23.12.21

Fransa Betclic ELITE Pro A 13. hafta mücadelesinde Gravelines Perşembe saat 22:30’da Pau Orthez ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin galibiyeti için oranı 1.49 olarak açıklamışken Bets10 ise oranı 1.68 olarak belirlemiş.

Gravelines ligin orta lekerli takımlarından biri. Ama önemli bir nokta var ki o da son 2 maçlarını üst üste kazanmaları ve ritmlerini bulmuş olmaları. Ayrıca bu seriyle beraber evlerindeki son 5 maçtan 4 tanesini kazandıklarını, kalelerini iyi koruduklarını da belirtmek gerekli. Kupa dahil evlerindeki son 3 maçı galibiyetle kapatırken sırasıyla Le Portel’e 43, Nancy’ye 31 ve son olarak Roanne’a 12 sayı fark atmışlardı. O maçta Reed 28 sayı, 5 ribaund, Fofana 12 sayı, 8 ribaund, 3 asist ve Taylor 12 sayı, 6 asist ile etkili olmuşlardı.

Orthez ise 12 maçtan 7 tanesini kazandı ve bu sezon iddialı play-off yarışçılarından biri olduğunu kanıtladı. Fakat son 2 deplasman maçlarını üst üste kaybettiklerinin de altını çizelim, evden uzakta sorun yaşıyorlar. Yaşadıkları bu kayıplarda ligin yeni takımlarından Paris’e 13 ve son olarak da lider Levallois’ya tam 33 sayı farkla yenilmişler, daha doğrusu hezimete uğramışlardı. Sadece 54 sayı üretebildikleri ve hücumda tam anlamıyla sınıfta kaldıkları o maçta Jefferson 11 sayı ve Hrovat 10 sayı, 3 ribaund, 5 asist ile yegane çift haneli üretim yapabilen isimler olmuşlardı. 

İki takım arasında kağıt üstünde ve puan tablosunda bir denklik olduğunu söylemek yanlış olmaz kesinlikle. Ancak son maçlarda Gravelines’ın yükselen iç saha formu ve bunun tam tersi olarak Orthez’in deplasman maçlarında yokları oynaması bu maçta ibreyi ciddi şekidle ev sahibi Gravelines’a çevirmiş durumda. Formda skorerleri Reed liderliğinde Orthez’a karşı üstünlük kuracaklarını ve kazanacaklarını düşünüyorum. Ancak sonuçta Orthez de toparlanmak isteyen potansiyelli bir takım, dolayısıyla reaksiyon gösterebilir. Bu nedenle de handikap riskine girmeden direkt Gravelines galibiyetini düşüneceğim. 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.49
Bets10 Oranı: MS 1 – 1.68
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Champions League iddaa tahmin ve analizleri

Lavrio – Treviso İddaa Tahmini 18.01.22

FIBA Şampiyonlar Ligi play-in serisi 2. maçında Lavrio Salı saat 20:30’da Treviso ile karşılaşacak. İddaa …