Anasayfa / Genel / Gsw – Utah Jazz Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 5 Mayıs 2017

Gsw – Utah Jazz Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 5 Mayıs 2017

Gsw - Utah Jazz Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 5 Mayıs 2017
Gsw – Utah Jazz Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 5 Mayıs 2017

5 Mayıs Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece saat 05.30 ’da başlayacak Nba Batı Konferansı 2.tur ikinci maçında Golden State Warriors Oracle Arena’da Utah’ı ağırlayacak.

En iyi bürolardan biri olan Bets10’da handikap 12.5 olarak belirlenmişken toplam sayı limiti ise 204 olarak belirlenmiş. İddaa’da ise oranlar halen açıklanmamış durumda.

“We Believe” ruhu!

İlk maçın öncesinde Gsw organizasyonu 2007’de 8. Sıradan playoff’a girip 1. Sıradaki Dallas’ı efsanevi bir şekilde süpüren, 5 kısadan oluşan inanılmaz Don Nelson takımının 10.yıl kutlamasını yaptı. O “ruh”un kutlamasının bu seneye denk gelmiş olması Utah için üzücü, zaten çok iyi olan bir takıma bir de ekstra “we believe” yüklendi. Bu manevi destekle beraber ilk maçta Gsw Utah’ın işini 3.çeyrek sonunda bitirmişti bile. Aslında baktığımızda iki takımında saha içi şut denemeleri aynı sayıda, 82. Ve işin daha ilginci bu 82 denemede Utah 38 başarı sağlarken Gsw 40 başarı sağlamış. 3pt atışlara baktığımızda Gsw sadece 7 isabet bulurken Utah 9 isabette kalmış. 4.çeyrek başında fark 22 sayıya kadar çıkmışken, peki en sonda skor tabelasında 12 sayı farkı getiren şey ne oldu? Fast Break sayıları 29-6! Top kayıpları ise 7-14! Bu iki kilit nokta –kadro kalitesi haricinde- bana kalırsa farkı getiren kısım oldu. Bu gece 2.maçta Utah için işler belki de daha kötü gidecek bana göre çünkü Durant ve Klay neredeyse ortalıkta yoktu skor anlamında. Durant 7-17 isabetle 17 sayıda kalırken Klay 6/13 isabetle 15 sayıda kaldı. Bu ikili de devreye girerse ikinci maçı da rahat kazanacaklardır.

Utah geri koşmak zorunda!

Yukarıda bahsettiğim üzere fast break sayıları 29-6. Utah’ın top kaybını azaltıp geriye iyi koşması şart. Yoksa bu seride olumlu sonuç zor alacaklar ki kötü takım da değiller. Ufak detaylarda biraz oynama ile kafa kafaya gelebilirler. İlk maçın yazısında belirttiğim Utah’ın maça tutunmasında en büyük etken bench katkısı demiştim ve Utah bench’i ilk maçta tam 46 sayı üretti. İlk 5’in 48 sayı ürettiği bir maçta bu çok iyi bir rakam. Takımın skoreri Hayward gününde değildi 4-15 isabetle 14 sayıda kaldı. Tüm bu aksaklıkları ve sayı farkını oluşturan detayları bir kenara bırakırsak Utah maçı sadece 12 sayıyla kaybetti gibi görünebilir ama aslında bu aldatmasın fark 20 idi. Son 2.5-3 dk içerisinde tamamen yedek kadrolarının oynadığı bölümde yakalanan 8-0 lık seri ile fark 12 sayı olarak bitti. Kısacası ikinci maç için Utah’a bir reçete çıkartacak olursam maddeler şunlar olurdu, geriye iyi koşun, topun değerini bilin ve Hayward iyi gününde olsun diye dua edin. Bunlar olduğu zaman özellikle kendi sahalarında Gsw’ye problem yaratabilirler.

Gsw – Utah Jazz İddaa Tahmini

Ben Golden State’in bu maçı da rahat kazanacağı görüşündeyim çünkü Durant ve Klay’in daha aktif olacağını düşünüyorum. Geçen maç için açılan 13.5 handikap bu maç için 12.5’a çekilmiş durumda. Bence yeterli, bu maç Utah’ın daha dirençli olacağını düşünüyorum ve bu da Gsw starlarının geçen maçın aksine son çeyrekte parkede olmalarını sağlayacaktır. Görüşüm bu yönde ve önerim 12.5 handikap ile Gsw galibiyeti oluyor.

İddaa Oranı: Henüz belli değil.

 

Bets10 Oranı: MS1 (-12.5) / 1.91Hakkında Ekrem Türkkan

1986 İstanbul doğumluyum, işletme ve halkla ilişkiler mezunuyum. Antalya'da yaşamaktayım. NBA ile tanışmam 98-99 yıllarında gerçekleşti ve görkemli sahnenin başından bir daha ayrılamadım. Magic ve Kidd ile başlayan bu NBA tutkusu onlarca efsane oyuncunun harika performanslarına tanıklık ederek bu günlere geldi ve katlanarak büyüdü. Yaklaşık 10 senedir basketbolun bahis kısmı da oldukça ilgimi çekmekte.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Cleveland Cavaliers – Orlando Magic İddaa Tahmini (2) 27.10.22

NBA normal sezon mücadelesinde Cleveland Cavaliers, çarşambayı perşembeye bağlayan gece saat 02:00’de Orlando Magic ile Rocket Mortgage …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir