Anasayfa / 2025 FIBA EuroBasket / Güney Kıbrıs – İsviçre İddaa Tahmini 30.06.22

Güney Kıbrıs – İsviçre İddaa Tahmini 30.06.22

2025 FIBA EuroBasket ön elemeleri A grubu mücadelesinde Güney Kıbrıs Perşembe günü saat 21:00’da İsviçre ile karşılaşacak. İddaa ev sahibi lehine 10.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 13.5 olarak açıklamış.

Kıbrıs Avrupa basketbolunun zayıf halkalarından birisi ve bu gruptaki 4 maçlarını da üst üste kaybettiler. Artık bu maç ve son maçı kazansalar bile en iyi ikinci olabilme şansları kalmadı, dolayısıyla sadece formalite maçına çıkacaklar. Son 2 maçlarında içerde Avusturya’ya 9 ve deplasmanda denk rakipleri İrlanda’ya 8 sayı farkla yenilmişlerdi. İlk 4 maçta öne çıkan isim Simitzis olmuştu ve bu maçta da koç Livadiotis’in en güvendiği silahı olacak yine.

İsviçre son yıllarda Avrupa basketbolunun yükselişe geçen ülkelerinden biri. En azından kendilerini alt sıralarda yer alan ülkelerden ayırdılar ve artık ön elemeleri geçerek elemelere katılmayı istikrarlı bir şekilde başarıyorlar. Bu grupta da oynadıkları ilk 4 maçtan 3 tanesini kazandılar ve ikinci tur biletini kapmaya çok yakınlar, bu maçı kazanmaları durumunda garantileyecekler. Son 2 maçlarında evlerinde oynamanın da avantajıyla İrlanda’yı 11 ve Avusturya’yı ise tam 19 sayı farkla ezip geçmişlerdi. Koç Papatheodorou’nun en güvendiği isimler yine Mladjan, Cotture ve Kovac olacak. NBA yıldızı Capela da kadroda ama durumu maç saatinde belli olacak.

İsviçre son dönemde yakaladığı istikrarlı performansla ve sürekli aynı kadro ile mücadele etmesiyle beraber artık bu seviyelerin iyi takımlarından birine dönüştü. NBA yıldızı Capela bu maçta oynasa da oynamasa da Mladjan, Cotture, Kovac gibi isimlerle iddiası kalmamış, formalite maçına çıkacak Kıbrıs karşısında sorun yaşamayacaklarını düşünüyorum. İsviçre zayıf rakibini deplasmanda da olsa yenerek sürprize izin vermeyecektir ve ikinci tur biletini kaparak evine dönecektir. 

İddaa Oranı: MS 2 (-10.5) – 1.46
Bets10 Oranı: MS 2 (-13.5) – 1.90
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Rico Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Vaqueros de Bayamon – San German İddaa Tahmini 19.08.22

Porto Riko Ligi final serisi 5. maçında Vaqueros de Bayamon Cuma günü saat 03:00’da San …