Güncel
Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Güney Sudan – Kongo Demokratik Cumhuriyeti İddaa Tahmini 28.08.22

Güney Sudan – Kongo Demokratik Cumhuriyeti İddaa Tahmini 28.08.22

Tunus’un Monastir şehrinde düzenlenen fanusta oynanacak 2023 FIBA Dünya Kupası Afrika elemeleri F grubu mücadelesinde Güney Sudan Pazar günü saat 00:30’da Kongo Demokratik Cumhuriyeti ile karşılaşacak. Best10 Kongo lehine 7.5 handikap belirlemişken İddaa ise bu maça oran açmamış. 

Sudan kıtanın gözbebeği konumunda. Son yılların en ciddi yükselişini yapan ekiplerden biri. Buraya da ilk turdan namağlup ünvanı ile geldiler, tam 6 galibiyet taşıdılar ki ilk turda son Afrobasket şampiyonu Tunus’u tam 2 kere yenmeyi başarmışlardı. Ancak buradaki ilk maçlarında sert kayaya çarptılar ve Senegal karşısında direnmelerine rağmen 3 sayı farkla kaybettiler, namağlup ünvanları da sona erdi. O maçta Kuol 16 sayı, 3 asist ve Dech 13 sayı, 6 ribaund, 5 asist ile direnen başlıca isimlerdi. Omot 9 sayı, 7 ribaund, 4 asist ve Acuoth 7 sayı, 9 ribaund ile beklentilerin altında kalmışlardı.

Kongo ise kıtanın orta şekerli takımlarından biri. Buraya 4 galibiyet taşıyabilmişlerdi. İlk maçlarında da Kamerun karşısında Lee’yi durduramadılar ve şanssız bir mağlubiyet aldılar son nefeste. Her ne kadar ilk ikim yarışında yara almış olsalar da en iyi üçüncü olma anlamında şansları devam ediyor. Kamerun karşısında NBA oyuncusu Kuminga 18 sayı, 6 ribaund, Pwono 13 sayı, 4 ribaund ve Munanga 10 sayı, 4 ribaund ile direnen isimler olmuşlar ama galibiyeti getirememişlerdi. 

Sudan her ne kadar buraya namağlup gelmiş olsa da Senegal karşısında kaybederek büyünün bozulmasına engel olamadılar. Kongo ise Kamerun karşısında geç açıldı ve sonunu getiremedi, direnmesine rağmen son nefeste kaybetti. NBA oyuncuları Kuminga liderliğinde ilk 2 yarışından kopmamak adına bu maçta Sudan karşısında direneceklerini tahmin ediyorum. Dolayısıyla da lehlerine açılan handikapı yanıma almayı tercih edeceğim. 

İddaa Oranı: – 
Best10 Oranı: MS 2 (+7.5) – 1.87
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Champions League iddaa tahmin ve analizleri

UCAM Murcia – Tofaş İddaa Tahmini 04.10.22

FIBA Şampiyonlar Ligi A grubu ilk maçında UCAM Murcia Salı günü saat 21:30’da temsilcimiz Tofaş …