Güncel
Anasayfa / Gürcistan Milli Takımı / Gürcistan – İsrail İddaa Tahmini 12.08.22

Gürcistan – İsrail İddaa Tahmini 12.08.22

Hazırlık Maçları kapsamında Gürcistan Cuma günü saat 18:00’da İsrail ile karşılaşacak. İddaa misafir takım lehine 3.5 handikap belirlemişken intobet ise handikapı 6.5 olarak açıklamış.

Gürcistan EuroBasket’in ortak ev sahiplerinden birisi. Koç Zouros yönetiminde kaliteli bir kadroları var. NBA oyuncuları Mamukelashvili ve Bitadze henüz takıma katılmadı. Ama kalan kadroya baktığımızda McFadden, Shengelia, Shermadini gibi önemli yıldızlara sahip olduklarını görüyoruz. Şuana kadar denk rakiplerinden Macaristan ile 2 hazırlık maçı yaptılar. Deplasmanda oynadıkları ve basına kapalı olan o maçların ilkinde 89-88, ikincisinde ise 78-75 ile kaybetmişlerdi. 

İsrail ise son yıllarda altyapılarda önemli sonuçlar alan, dikkat çeken genç yıldızlar yetiştiren bir basketbol ülkesi. Ancak henüz bu yeni yıldız adayları çok gençler ve A milli takıma etki edemediler. Bu isimlerden en önemlisi Avdija ise takımla beraber çalışmaları sürdürüyor ve EuroBasket’de boy göstermesi bekleniyor ama bu maç için yola çıkan kafilede yer almadı, kendisini iyi hissetmediğini söyleyerek İsrail’de kaldı. Koç Goodes’ın elinde bu maç için Mekel, Menco, Zoosman, Ginat gibi açıkçası orta şekerli isimler var.

Gürcistan her ne kadar iki NBA uzunu Mamukelashvili ve Bitadze’den yoksun olsa da Shengelia ve Shermadini gibi iki tecrübeli uzuna sahip. McFadden’ın da skorer oyunuyla bu iki yıldız uzuna eşlik edeceğini, tek yıldızı Avdija’dan da yoksun olan İsrail’e karşı saha avantajını da kullanarak üstünlük kuracaklarını tahmin ediyorum. Açıkçası handikapın da düşük olduğu kanaatindeyim, Gürcistan’ın kazanırken handikapı da geçmesini bekliyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-3.5) – 1.44
intobet Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.78
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Champions League iddaa tahmin ve analizleri

UCAM Murcia – Tofaş İddaa Tahmini 04.10.22

FIBA Şampiyonlar Ligi A grubu ilk maçında UCAM Murcia Salı günü saat 21:30’da temsilcimiz Tofaş …