Anasayfa / NBA / Houston Rockets – Brooklyn Nets İddaa Tahmini 08.03.23

Houston Rockets – Brooklyn Nets İddaa Tahmini 08.03.23

NBA normal sezon mücadelesinde Houston Rockets, salıyı çarşambaya bağlayan gece saat 03:00’te Brooklyn Nets ile Toyota Center’da karşı karşıya gelecek. İddaa ve intobet bu maçın handikapını ev sahibi ekip lehine 5.5 olarak belirlemiş.

Houston Rockets 13 maçlık mağlubiyet serisinin ardından üst üste iki kere karşı karşıya geldiği San Antonio’yu mağlup etmeyi başardı. İlk maçı 122-110, ikinci maçı ise 142-110 kazanan ekipte iki maç genelinde de skorun tüm takıma homojen bir şekilde dağıldığını gördük. Sezonun en kötü takımı olmaya aday olan Houston’un bir diğer aday olan San Antonio’ya karşı aldığı iki galibiyet pek de önem taşımıyor diyebiliriz. Zira sezonu en minimum gelişimle tamamlıyorlar.

Brooklyn Nets ise Boston deplasmanı sonrası ipleri ve özgüveni eline almış, zayıf bir rakip olan Charlotte’a karşı da dominant bir performans göstererek galip gelmişti. 102-86 biten maçta Mikal Bridges’ın bir kez daha değerli performansına tanık olduk. Kadro içindeki eksiklik bu iki başarılı galibiyete rağmen devam ediyor ama şu son düzlükte 6. sırada bulunan ekibin yerini koruma ihtimalinin de hâlâ mevcut olduğunu söyleyebiliriz. O yüzden bundan sonraki hedef maçlarda da hata yapmalarını beklemiyorum.

Houston Rockets ligin en kötü dört takımından birisi. Çok gençler, çok potansiyelliler ve hata yapmaya da gelişime de çok açıklar. Ama bu sezon onlar adına büyük bir hayal kırıklığı oldu zannımca. Brooklyn cephesi ise son iki maçta çok başarılı galibiyetler aldı. Dediğim gibi bulundukları yeri korumak için ellerinden geleni yapacaklardır ki Houston’a karşı da hata yapmamaları gerekmekte. Bugünkü maçta deplasman ekibinin galip gelme ihtimalini yüksek görmekteyim.

Eksikler:

Houston:
Brooklyn: Ben Simmons

İddaa Oranı: MS 2 (-5.5) – 1.60
intobet Oranı: MS 2 (-5.5) – 1.78
Güven Endeksi: 8

 


Hakkında Kaya Pekoğlu

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Günün NBA Kuponu 28.03.23

NBA’de artık son maçlara gelinmiş durumda. Batı konferansında hiç durmayan bir fırtına var. Dengelerin sürekli …