Anasayfa / NBA / Houston Rockets – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini 07.08.20

Houston Rockets – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini 07.08.20

Yeniden başlayan NBA sezonunda gecenin maçında perşembeyi cumaya bağlayan gece 04:00’da Houston Rockets ile Los Angeles Lakers karşılaşacak. İddaa bu maç için Houston Rockets lehine +5.5 bets10 ise +6.5 sayılık handikap belirlemiş.

Houston Rockets Orlando kampüsünde çıktığı üçüncü sıralama maçında Portland Trail Blazers’a 110-102 yenilerek ilk mağlubiyetini aldı. Şu anda batıda dördüncü Utah Jazz’ın yarım maç gerisinde altıncı sıradalar. Lige verilen Russell Westbrook ve James Harden ikilisine yaramış gözüküyor. Eric Gordon’ın sakatlığında Danuel House ve Ben McLemore aldıkları sürenin hakkını verdiler. Lakers karşısında sakatlığı bulunan Russell Westbrook’un durumu belirsiz.

Los Angeles Lakers ise yeniden başlayan NBA sezonunda oynadığı dördüncü sıralama maçında Oklahoma City Thunder’a 105-86 yenilerek dördüncü maçında ikinci mağlubiyetini aldı. Batı konferansında birinciliği garantilemiş durumdalar. Koç Vogel takımın play-off öncesi ritim bulması için halen ana rotasyonunu kullanmayı sürdürüyor. LeBron James geride kalan dört sıralama maçında üçlük çizgisinin gerisinden %27.3 kötü bir yüzdeyle oynadı. Kaybedilen iki maçta Anthony Davis skora beklenen katkıyı veremedi.

Los Angeles Lakers için kalan dört maç formalite niteliğinde. Frank Vogel ana rotasyonunu Rockets karşısında da kullanacağını açıklasa da ana parçaları sakatlıktan korumak isteyecektir. Houston Rockets ise play-off yarışında yer kapma savaşı veriyor. Altıncı ve dördüncü sıra arasında maç sonuçlarına göre Thunder ve Jazz ile yer değiştiriyorlar. Zor bir ihtimal olsa da ilk turda LA Clippers ile eşleşmekten kaçınmak isteyeceklerdir. Lakers karşısında lehlerine açılan handikapla beraber maçın içinde kalacaklarını düşünüyorum.

 

İddaa Oranı: MS 1 (h:+5.5) – 1.35

Bets10 Oranı: MS 1 (h:+6.5) – 1.47

Eksikler:

Houston Rockets: Eric Gordon, Russell Westbrook (belirsiz)

Los Angeles Lakers: Rajon Rondo, Avery BradleyHakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Boston Celtics – Miami Heat İddaa Tahmini (2) 18.09.20

NBA play-off doğu konferansı final serisi ikinci maçında perşembeyi cumaya bağlayan gece 02:00’da Boston Celtics …