Anasayfa / NBA / Houston Rockets – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini (2) 30.08.20

Houston Rockets – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini (2) 30.08.20

NBA heyecanı üç günlük aranın ardından geri dönüyor. Cumartesiyi pazara bağlayan gece 01:30’da Houston Rockets ile Oklahoma City Thunder serinin beşinci maçında karşı karşıya gelecek. Dört maç sonunda seride eşitlik bulunuyor. İddaa bu maç için Houston Rockets galibiyetine 1.35, bets10 ise 1.45 oran belirlemiş.

Houston Rockets son maçın son çeyreğinde yayın gerisinden 19/4 isabet oranıyla oynayıp maçı kaybetti. Russell Westbrook’un yokluğunda harika bir seri geçiren Jeff Green dördüncü maçta Ben McLemore ve Austin Rivers ile birlikte seri genelindeki performansının altında kaldı. Takım olarak yayın gerisinden maç genelinde %39.7 gibi iyi bir yüzdeyle oynasalar da son çeyrekte Harden’ın yorulmasıyla birlikte oyundan düştüler. Beşinci maçta Russell Westbrook’un parkelere dönmesi bekleniyor.

Oklahoma City Thunder son maçı kazanırken rakibi karşısında Dennis Schroder ve Chris Paul ikilisiyle fark yarattı. Koç Billy Donovan maç sonunda Steven Adams’ın yerine Danilo Gallinari’yi uzun pozisyonunda kullanıp gardlarına alan açtı. Luguentz Dort James Harden üzerinde yaptığı başarılı savunmayla maçın kazanılmasında önemli pay sahibi oldu. Yayın gerisinden rakiplerine oranla daha düşük bir yüzdeyle oynamalarına rağmen potaya atak edip boyalı alan sayılarında Rockets’a üstünlük kurmaları maçın kazanılmasında ana etkenlerden biriydi.

Houston Rockets seride kaybettiği son iki maçı yaptığı basit hatalarla adeta rakibine hediye etti. Oklahoma City Thunder’a oranla play-off tecrübesi çok daha yüksek oyunculardan oluşan kadroya sahipler. Russell Westbrook’un dönüşüyle birlikte daha tempolu bir oyun anlayışı benimseyeceklerdir. Ayrıca yeri geldiğinde James Harden’ı dinlendirme fırsatı da elde edecekler. Böylece James Harden maç sonlarında daha diri kalacaktır. Beşinci maçta Oklahoma City Thunder karşısında kazanmalarını bekliyorum.

 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.35

Bets10 Oranı: MS 1 – 1.45

Eksikler:

Houston Rockets: –

Oklahoma City Thunder: –Hakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Los Angeles Lakers – Miami Heat İddaa Tahmini (3) 10.10.20

NBA’de şampiyonun belli olmasına sayılı günler kaldı. Seride 3-1 öne geçen Los Angeles Lakers, Cumayı …