Anasayfa / NBA / Houston Rockets – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini 24.12.20

Houston Rockets – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini 24.12.20

NBA normal sezonda Houston Rockets Oklahoma City Thunder’ı perşembe sabaha karşı 04:00’da Toyota Center’da konuk edecek. İddaa bu maçta toplam sayı limitini 221.5, bets10 ise 223.5 olarak tespit etmiş.

Houston Rockets yaz dönemini hareketli geçiren takımlardan biri oldu. Dört senedir takımın başında olan Mike D’Antoni ile yolları ayırıp Stephen Silas’ı bu göreve getirdiler. Stephen Silas Dallas Mavericks’te Rick Carlise’ın asistanlığını üstleniyordu. Geçtiğimiz sezon üzerine sistem inşa ettikleri Russell Westbrook’u John Wall karşılığında takımdan gönderdiler. James Harden halen takımdan ayrılmak istediğini dile getirse ortada gerçekleşmiş bir takas yok. Kadroya ekledikleri bir diğer önemli isimse geçtiğimiz sezon Pistons’da parlayan Christian Woods oldu.

Oklahoma City Thunder geçtiğimiz sezon elde edilen beklenmedik başarının ardından yaz döneminde kadroyu sıfırladı. Yeniden yapılanma yoluna giren Thunder’ın elinde istikrarlı olarak katkı alabileceği Shai Gilgeous-Alexander, George Hill ve Al Harford dışında başka parça yok. Geçtiğimiz sezon play-off döneminde rotasyonda yer bulmaya başlayan Darius Bazley ve savunmasıyla ön plana çıkan Luguentz Dort takımın tamamlayıcı parçaları olacak. Geçtiğimiz yılı EuroLeague’de geçiren çaylak Theo Maledon çıkış yapabilecek bir oyuncu. Fakat Thunder bu kadroyla başarıdan çok elindeki yetenekli parçaların gelişimini hedefleyecek.

Houston Rockets James Harden’ın takımdan ayrılmak istemesinin ardından spot ışıkları üstünde olan takımların başında geliyor. Kağıt üzerinde maçın ağır favorisi konumundalar. John Wall ve DeMarcus Cousins yaklaşık bir buçuk yıl basketboldan uzak kalmalarına rağmen hazırlık maçlarında iyi bir performans ortaya koydu. Oklahoma City Thunder ise batının en zayıf takımlarından biri. Hazırlık maçlarında tempoyu olabildiğince yüksek tutup geçiş hücumlarından skor üretmeye çalıştılar. İki takımın mücadelesinden yüksek skor çıkmasını bekliyorum. 

 

İddaa Oranı: Üst (221.5) – 1.50

Bets10 Oranı: Üst (223.5) – 1.72

Güven Endeksi: 8

Eksikler:

Houston Rockets: Chirs Clemons

Oklahoma City Thunder: Theo Maledon, Trevor Ariza, Ty Jerome, Darius Miller

 Hakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Portland Trail Blazers – Denver Nuggets İddaa Tahmini 17.05.21

NBA normal sezonda Portland Trail Blazers pazartesi sabaha karşı 04:00’da Moda Center’da Denver Nuggets ile …