Anasayfa / 2019 FIBA Dünya Kupası / İddaa Kuponu 14-15 Eylül

İddaa Kuponu 14-15 Eylül

Dünya Kupası‘nda Cumartesi 5 ve 7. sıra için iki maç, Pazar günü ise bronz madalya ve altın madalya için 2 maç oynanacak. Ben de sizler içn bu maçtan en güvendiğim 4 tahmini seçtim ve iki gün için sizlere İddaa Kuponu‘mu hazırladım. Herkese bol şanslar.

ABD – Polonya : ÜST (167.5) – 1.55 (İddaa) & ÜST (167.5) – 1.69 (Bets10)

ABD her ne kadar kötü bir turnuva geçiriyor olsa da yüksek tempo ve atletizm seviyesi anlamında çok tehlikeli bir takım. Bunu da ilk klasman maçında Sırbistan maçında görmüştük. Mental olarak rahatladıkları için artık tamamen hücumu ve istatistikleri düşünüyorlar. Polonya da ilk maçta Çekya karşısında benzer bir basketbol oynadı. Bu formalite maçında da oyuncuların savunmada fazla zaman kaybetmek istemeyeceğini ve bizlere yüksek tempoda bol skorlu bir maç izleteceklerini düşünüyorum.

Sırbistan – Çekya : ÜST (169.5) – 1.50 (iddaa) & ÜST (167.5) – 1.47 (Bets10)

Her iki takım için de artık bu maç tamamen formalite icabı oynanacak. Dolayısıyla koçların da oyuncuların da kendilerini savunma yapma konusunda zorlayacaklarını yıpratacaklarını düşünmüyorum. Ancak hazır böyle bir vitrinde yer alıyorken bireysel anlamda kendilerini göstereceklerdir. Bizlere genelde açık alanda oynanan, bol skorlu ve keyifli bir maç izletmelerini bekliyorum.

Fransa – Avustralya : MS 2 (+6.5) – 1.35 (İddaa) & MS 2 (+6.5) – 1.47 (Bets10)

İki takım da finalde olmayı hakedecek kalitede bir kadroya sahipler. Ama konu oynadıkları basketbola gelince Fransa’nın burada olması daha doğru. Avustralya ise şans ve tecrübesizlik nedeniyle burada. Yoksa oynadıkları basketbol ve verdikleri mücadele Fransa’nın aksine ayakta alkışlanacak seviyedeydi. Bu nedenle de madalyayı fazlasıyla hakediyorlar. Karşılarında mental olarak yerlerde olan, istikrarsız bir Fransa var. Onları ikinci tur grubunda da 2 sayı ile yenmişlerdi. Şimdi bunu tekrarlamaları sürpriz olmaz. Ama Fransızlar’ın da farklı Arjantin mağlubiyeti sonrası bir reaksiyon gösterme ihtimali var bu nedenle Avustralya lehine açılan handikapı yanıma alacağım.

Arjantin – İspanya : MS 2 – 1.45 (İddaa) & MS 2 – 1.58 (Bets10)

Arjantin kuşkusuz enerjisi, takım oyunu ve kazandığı özgüvenle final maçında güçlü rakibi İspanya’ya da zor anlar yaşatacaktır. Ancak bu sevimli çekirgenin Sırbistan ve Fransa galibiyetleriyle 2 kere sıçradığını da unutmayalım. Şimdi karşılarında buraları artık oynamayı alışkanlık haline getirmiş eksiklerine rağmen rahatlıkla yıldızlar toplululuğu diyebileceğimiz bir İspanya var. Campazzo’ya önlem alacak bir çok isimleri olduğu gibi Scola’ya karşı da Gasol, Hernangomez, Claver, Oriola gibi isimlerle sert bir savunma yapmalarını bekliyorum. Evet oynayan efsaneye saygımız sonsuz ama bu kadar üst düzey maçı kaldırabilecek fiziksel yeterliliğe artık sahip olmadığını düşünüyorum. Formda, moralli ve çok daha tecrübeli İspanya’nın işi buraya getirmişken şampiyonluğu vermeyeceğini düşünüyorum.

İddaa Oranı: 4.55
Bets10 Oranı: 5.77

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında Basket Guru

Basket Guru

Mutlaka bakın

günün basketbol iddaa tahminleri basketboltahmin.net

Günün İddaa Kuponu 06.08.20 (2)

NBA‘de normal sezon maçları devam ediyor. Ben de sizler için Perşembe akşamı oynanacak maçlar arasından …